මෛත්‍රී-චන්ද්‍රිකා-පාඨ්ලී-රාජිත කුමන්ත්‍රණයක!
Posted on April 4th, 2015

by Lankanewsweb Today 

එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ නායකත්වය වෙනස් කිරිම සදහාත් අගමැති ධුරය එජාපයෙන් ඉවත් කිරිම සදහාත් මෛත්‍රී-චන්ද්‍රිකා-පාඨ්ලී-රාජිත ඉතා සුක්ෂම මෙහෙයුමක නිරතව සිටින බව අප දේශපාලන විශේෂ වාර්තාකරු අනාවරණය කර සිටි.
පසුගිය ජනාධිපතිවරණයේදි අසරණව සිටි රනිල් සහ එක්සත් ජාතික පක්ෂය පාවිච්චියට ගත් මෛත්‍රී-චන්ද්‍රිකා-පාඨ්ලී-රාජිත දැන් ක්‍රමාණුකූල රනිල් සහ එජාප මන්ත්‍රි කණ්ඩායම කපා හැරිම සදහා මෙහෙයුමක් ආරම්භ කර තිබේ.පෙරේදා රාත්‍රියේ මෛත්‍රී-චන්ද්‍රිකා-පාඨ්ලී-රාජිත සහ තවත් දේශපාලන ගැටමැටික් කරුවන් 4 දෙනෙකු සමග පැවති විශේෂ රහසිගත රැස්විමේ තොරතුරු ඉතා සුක්ෂම අයුරින් අනාවරණය කර ගැනිමට අප වාර්තාකරු සමත්ව තිබේ.

මේහිදි ගොඩනගා ඇති පොදු මතය වන්නේ මහින්ද මෙන්ම රනිල්වද දේශපාලන භුමියේන් වහාම අතුගා දැමිය යුතුයි යන්නයි.ඒ සදහා පහත කණ්ඩායම් සමග එකඟතාවයකින් යුතුව කටයුතු කිරිමටද සාකච්ඡා කර තිබේ.

මහින්ද – රනිල් අතර එකඟතාවයක් ඇති බවට සමාජ මතයක් පැතිර විම,TNA  සහ රනිල් අතර පවතින විරසක භාවය වර්ධනය කිරිම.සිරස නාලිකාව සමග සමිප සබඳතාවයක් එති කර ගැනිම සදහා මුල සිටිම සිරසේ රනිල් විරෝධය නැවත සක්‍රිය කිරිම වැනි කරුණු සාකච්ඡාවට ගෙන තිබේ.

 කෙසේ නමුත් මෙම සාකච්ඡාව සදහා විදේශ කටයුතු අමාත්‍ය මංගල සමරවිර මහතා සහභාගි නොමැති අතර ඒ පිළිබඳව සමාජිකයන් 4 දෙනාගෙන් අයෙකු විමසා සිටි අවස්ථාවේ කිසිවෙකුත් එයට පිළිතුරු දී නෑ.

3 Responses to “මෛත්‍රී-චන්ද්‍රිකා-පාඨ්ලී-රාජිත කුමන්ත්‍රණයක!”

 1. Christie Says:

  Namaste: Indian Imperialists. jai Hind.

 2. ranjit Says:

  What ever said and done people’s choice at the moment is none other than Mahinda Rajapksa. He is the man who can save this land nobody else. Chandrika,Ranil,Cahmpaka,Rajitha all were traitors to the Motherland and we cannot trust or depend on them to save us at any given time. They were all stooges of white Imperialists and India. Choura Regina is a wicked drunkard. Rajitha is a real liar, Champaka was a coup leader, MY3 was a traitor to his party and to his Boss. Let’s get rid of them before they destroy the whole country.

 3. jay-ran Says:

  Ranjith, u r very correct.We must get MY3 &Rannil ewliminated before these self motivated TRAITORS detroy our MOTHERLANKA.
  Mahinda Rajapaksa the GREAT MAN(INCLUDING G R)WHO GOT OUR COUNTRY LIBERATED FROM THE TAMIL BASTEREDS LTTE.WE HAVE SAUTE ALL THOSE TRY FORCES VEERAYAS FOR THEIR VALUABLE CONTRIBUTION.MY3 IS A REAL TRAITOR FOR GOING AGAINST MR FOR PERSONNEL GAINS.VERY SOON HE WILL GET WHAT THIS TRAITOR DESERVES!!!
  DITTA DHAMMA VEDANEEYA KARMAYA!!!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

 

 


Copyright © 2020 LankaWeb.com. All Rights Reserved. Powered by Wordpress