අපි තවමත් එකතු වෙන්න පරක්කු ඇයි ?
Posted on June 8th, 2015

-රත්තනදෙණියේ මේධානන්ද හිමි .යුතුකම සංවාද කවය.www.yuthukama.com

ජනවාරි 8න් පසු බලය මාරුවන්නේ මහින්දගෙන් මෛත්‍රී ට යයි බොහෝ දෙනා සිතා සිටියත් ඒක එහෙම නෙමෙයි කියලා දැන් ඕනෑවටත් වඩා පැහැදිලියි. මෛත්‍රී කියන්නේ බල හුවමාරුවකට යොදා ගත්ත ඉත්තෙක් විතරයි. ඇත්තටම බලය මාරු වුණේ ටැමිල් ඩයස්පෝරාවට සහ ඔවුන්ගේ මෙරට NGO නියෝජිතයන්ට. අද වෙන්නේ ටැමිල් ඩයස්පෝරාවට ඕන දේ . මෙරට නියෝජිත NGO නඩය මෛත්‍රීගෙන් රිමෝට් එක අරං. ජාතික රුපවාහිනියේ වැඩසටහන් මෙහෙයවන්නේත් මේ විජාතික ඝට්ටබියන්. මහින්දට සහ ගෝඨාභට කෙලවන තුරු නින්ද නොයන රුදාවක් අද මේ හැමෝටම ඇතිවෙලා. ඊට එකම හේතුව ඔවුන් උතුරේ විමුක්තිකාමීන් ලෙස දුටු ප්‍රභාකාරම් ඇතුළු කොටි සංවිධානය සමතලා කර දැමීමයි.

අපි හිතන තරම් මේ අයගේ සටකපට උපක්‍රම සරල නැහැ. මුලිකම පියවර හැටියට මහින්ද ගෙදර යවනතුරුම මේ අයගේ මැප්එක විනිවිද දකින්න කාටවත් හැකි වුණේ නැහැ .TNA ශ්‍රී ධරන් උජාරුවෙන් කියනකම්ම මේ කුමන්ත්‍රණ කතා කව්රුත් විශ්වාස කලේත් නැහැ. අදත් බහුතරයකට ඒ ගැන සවිඥානික වීමක් නැහැ. ජවිපෙත් දැන් බ්‍රේන්වොෂ් කරලා එක විදිහකට හීලෑ කරගෙන තිබෙනවා. 2020 අනුරටත් බලය අරන් දෙන සිහිනයක බොඳ කරලා තියෙන්නේ. ඔහුටත් දැන් අනාගත අපේක්ෂාවක් ඇති කරවලා තිබෙන්නේ. ඒ නිසා අද ඔවුන් වෙනස් වී තිබෙන අකාරයේ තරම නිකමට නිරීක්ෂණය කරන්න. මව්බිම නැත්තම් මරණය කියූ පක්ෂයක අද නායකයා කරන කියන දේ බලන්න. NGO නඩය සමග අද අනුර කුමාර හිරිකිතයක් නැතුවම එක වේදිකාවට නගිනවා.ඉස්සර මේ නඩයට මව්බිමට එරෙහි අධිරාජ්‍යවාදී ද්‍රෝහීන්ට කියා ගහන්න ආයුධ දුන්නේ ජවිපෙ. දේශද්‍රෝහීන් කියන වචනය පවා පොදු සමාජයට ගෙන ගියේ ජවිපෙ.

එත් අද ඒ ද්‍රෝහීන් සමගම මධුසමය ගතකරන්නේ න්‍යායික පාරිශුද්ධත්වයද නොතකමිනි. මහින්ද සහ ගෝඨාභ ඉන්න බිමක ඔවුන්ට ලේසියෙන් පැළවෙන්න අමාරු බව ඔවුන් හොදින් දනී. ඒ නිසා මොන විදිහකින් හරි මහින්ද සහ ගෝටා දේශපාලනයෙන් සදාකාලිකවම අතු ගා දැමීම ඔවුන්ට අත්‍යවශ කරුණකි. .අරහෙන් යුධ අපරාධ පරීක්ෂණ කියලා කරන්න හදන්නෙත් ඒක. මෙහෙන් ජවිපෙ මහින්දට හොරා හොරා කියලා කරන්නේ රාජපක්ෂලාට දඩුවම් දුන්නට කමක් නෑ කියන ජනමතය රටතුලින්ම නිර්මාණය කරන කොන්ත්‍රතුව. ඔවුන් මේ සකස් කරමින් තිබෙන්නේ ඊට සුදුසු පසුබිමයි. හොරකම් වලට දඩුවම් ඉල්ලුවත් , යුධ අපරාධ වලට දඩුවම් ඉල්ලුවත් ඒ මොන දෙයින් උනත් අවසානේ වෙන්නේ මහින්ද සහ ගෝඨා හිර කිරීමයි . මහින්ද පතිරණ වරක් ලිපියකින් මතුකළා සේ අපි ඒ දේ කරනතුරු බලා සිටිය යුතුද .

බුදුන් වහන්සේට තවකල් ජීවත් වන්නට ආරාධනා නොකිරීමෙන් ලද පශ්චාත්තාපයෙන් මිදිමට අනද හිමිට කිසි දා නොහැකි විය.අද නිහඩව සිටින අපටත් වෙන්නෙත් එදාට අනද හිමි සේ පසුතැවීමටයි. නපුර ජය ගන්නේ යහපත් මිනිසුන්ගේ භයානක නිහඩතාවය නිසා යයි කියමනක් තිබේ. මේ මොහොත අපෙන් ඉල්ලා යම් යුතුකමක්. එය ඉටු නොකොට නිහඩව ඉදීමෙන් ආයෙත් ගන්න බැරි විදිහට දේවල් මගහැරෙන්න පුළුවන්.එනිසා පුළුවන් විදිහට මේ අරගලයට පණ දෙන්න එන්න.

අපි මහින්දවාදීන් උනත්, මහින්දගේ වහල්ලු උනත්, බයියෝ උනත් කමක් නෑ. අපි අපිට එකතු වෙන්න ඕන. මේ ගලඋඩ කරන සටනේ තාම කී දෙනෙක් ඉන්නවද එකිනෙකා වෙන් වෙන්ව අපි තාමත් හදුනා නොගත් අය. වචනයක් කතා නොකළ අය. අපි අපිත් එකිනෙකාට නැතිව කොහොමද අපි ජයග්‍රහණයක් කරා ගමනක් යන්නේ. මේ අපට ලැබෙන අවසන් අවස්ථාව විය හැකියි. පළාත් සභා , ප්‍රාදේශීය සභා මොනතරම් චන්ද තිබුනත් වැදගත් නෑ. බල හුවමාරුවක් කරගැනීමට තිබෙන එකම සහ අවසන් අවස්තාව මෙය විය හැකියි.මේක මග අරුනොත් ආයෙත් චන්දයක් එන්නේ වසර 4 කින් පසුයි. දින 100ක දී දේශපාලනයේ මේතරම් සංචලනයන් සිදු වුනේ නම් වසර 04කින් පස්සේ මොනාද නොවී තිබෙන්න පුළුවන්. අනාගතය පිලිබඳ අපැහැදිලි අවිනිශ්චිත අවධානමක් තිබෙන බව හොදින්ම දන්න අපි අපිටම එකතු වෙන්න පරක්කු ඇයි ? ඒ ගැන හිතෙත්දී ඇතිවන්නේ දුකක්. .

-රත්තනදෙණියේ මේධානන්ද හිමි .
යුතුකම සංවාද කවය.

www.yuthukama.com

4 Responses to “අපි තවමත් එකතු වෙන්න පරක්කු ඇයි ?”

 1. Kumari Says:

  It is obvious now, that the traitors used the Presidential election for regime change. Whether MR had faults or not, he definitely was a far better leader and did not deceive the country like this lot. I have a few concerns. My3 has said he is not making MR the Prime Ministerial candidate of the SLFP. This shows that My3 has no concern for the SLFP or the Country. He is now a Baptised UNPer or a Baptised enemy of Sri Lanka. He is holding on to SLFP reins to ensure a UNP victory.

  Isn’t it time for MRs group (with it’s 5.8m votes) to either form a new party or to form a new coalition? Leaving it to the last minute can confuse the masses. We need the MR brand (as United Sri Lanka) on it’s own to get the party off the ground. The best is to oust My3 from the SLFP as his policies are not going to help SLFP. I also fear for MR’s life. We need to look for the next level of Buddhist leadership too.

 2. Christie Says:

  Namaste: Our objective should be to unite the Sinhalese and fight Indian Imperialism and Colonialism. Indian Epire is the problem, not only for us but for a lot of people in the former British-Indian Empire.

 3. ranjit Says:

  Only hope for the whole Lanka is Hon Mahinda Rajapksa. He is the most popular Sinhala Buddhist leader we have today who can stand against all our enemies without any fear. He is well supported by all the countries around except Americans and Indian dogs who helped Tamil terrorists to destroyed us for thirty long years.

  It’s high time MR decide something on behalf of the people who are waiting anxiously to see his come back. If he get delayed the traitors SIRA/RANIL/CHANDRIKA clique will do the same thing what they did to our Motherland in 2004 during the war. Already the NGO’S and those who supported the LTTE like Solheim are here and dictating terms to this awful puppet Govt of Sira and they will break the country before the masses of this country wakes up from their bad dream. Let Sira out and bring MR to save S.L.F.P. and the country. People who loves this land should bring MR back period. This is the time for him to form a new party with his supporters without begging for nomination from S.L.F.P. and Sira. Chandrika once left the party and formed another so why can’t MR himself cannot do. I know millions will support him and rally behind him because everyone knows his capabilities and strength.

 4. Jag Says:

  It is so heartening to see our most reverend Bikkhus are taking the lead and advising masses of the status quo and what needs to be done, a tradition that continues in our blessed land from king’s time.

  MR and GR will never fade away according to conspirators’ wishes. They have the resolve to see through this difficult time, with the blessings of Maha Sangha and the patriotic masses. MR has already indicated that he is in.

  The message patriotic masses have for Siraa + bandit queen and the clan is, ”pack your bags and be ready to decamp on election day night”.!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

 

 


Copyright © 2019 LankaWeb.com. All Rights Reserved. Powered by Wordpress