ශිවාජිලිංගම්ගේ තර්ජනය
Posted on May 11th, 2017

නලින් ද සිල්වා

ශිවාජිලිංගම් හෙට සිට සතියක් ජනසංහාර විරෝධතා උද්ඝෝෂණ පවත්වනවා. මෝදිත් අද ලංකාවට එනවා. මෝදි උඩරටටත් යන්න ඉන්නෙ. එහෙදි ඉන්දියානු ජාතික කොඩි වනා මෝදි පිළිගැනීමටත් ඉඩ තියෙනවා. එය හුදෙක් විදේශීය රාජ්‍ය නායකයකුට කරන සැලකිල්ලක් ලෙස හිතන්න බැහැ. වතුකරයේ ඇතැම් දෙමළ ජනයාට පමණක් නොව උතුරු හා නැගෙනහිර පළාත්වල ඇතැම් දෙමළ ජනයාටත් තාම තමිල්නාඩු පෙකෙණීිවැල කපා දාන්න බැරි වෙලා. ඒකෙන් ම පේනවා දෙමළ ජනයාට මෙරට දිර්ඝ ඉතිහාසයක් නැති බව.

අද දෙමළ ජාතික සංධානයේ නායකත්වයත් බෙදිලා. ශිවාජිලිංගම්, විග්නේස්වරන්, සම්බන්ධන්, සුමන්තිරන් කටයුතු කරන්නෙ එකම කණ්ඩායමක් ලෙස නො වෙයි. ඔවුනොවුන් අතර භේද තිබෙනවා.  පහුගිය දා විග්නේස්වරන් තමිල්නාඩු උසාවියෙන් වරදකරුවකු වූ ප්‍රේමානන්ද නමැති අයකු ක්‍රිස්තුස්වහන්සේ සමග සංසන්දනය කරලා. එයට දෙමළ ක්‍රිස්තියානින්ගෙ තදබල විරෝධයක් තියෙනවා. යාපනය විශ්වවිද්‍යාලයේ උපකුලපති පත්කිරීම සම්බන්ධයෙනුත් ප්‍රශ්න නැගුණා.

පසුගියදා කිලිනොච්චියේ දෙමළ ජනයා පෙළපාලි ගොස් තිබෙනවා හමුදා ඉඩම් පවරා ගැනීමට විරුද්ධව. ඔවුන්ට හමුදා කඳවුරු පවත්වා ගෙන යෑමට අවශ්‍යයි. දෙමළ ජනයා සහ දෙමළ දේශපාලනඥයන් අතර වෙනසක් තියෙනවා. ඒත් ජනමාධ්‍යවල ඒ බව පිළිබිඹු වන්නේ නැහැ. දෙමළ ජාතික සංධානයට අවශ්‍ය හමුදා පළවා හැරීම. ශිවාජිලිංගම් කරන්නේ නායකත්ව සටනක්. එහෙත් අපට ඒ ගැන සුළුවෙන් හිතන්න බැහැ. ශිවාජිලිංගම්ට මෝදිගේ අවධානය දිනා ගැනීමට අවශ්‍ය වෙලා. ශිවාජිලිංගම් මෛත්‍රිපාලට තර්ජනය කරනවා. ඔහුගේ විරෝධය අස්සේ මෛත්‍රිපාලට වවුනියාවේ උත්සවයකට සහභාගි වෙන්න එපා කියනවා. එසේ සහභාගි වුණොත් මෛත්‍රිපාල ද යුද්ධාපරාධකරුවකු ලෙස සලකනවාලු. මෝදිගේ සහාය මෛත්‍රිපාලට නොව රනිල්ට.

යුද්ධාපරාධකරුවකු ද නැද්ද යන්න තීරණය කරන්නේ එලෙස ද? ඉතා පැහැදිලිව ශිවාජිලිංගම් තම නිර්ණායක අනුව යුද්ධාපරාධකරුවකු ද නැද්ද කියා තීරණය කරනවා. ශිවාජිලිංගම් මෙරට ජනාධිපතිට තර්ජනය කරන්නේ ඔහු ප්‍රභාකරන්ගේ ප්‍රභාකරන්ගේ මස්සිනාකම හිතට ගෙන ද? ජනසංහාරයක් කියන්නෙ සමූල ඝාතනයක්. එහෙත් අදත් දෙමළ ජනගහනයක් උතුරු පළාතේත් නැගෙනහිර පළාතේත් කොළඹත් කඳුරටත් බටහිර රටවලත් ඉන්නවා. අතුරුදහන් වූවා යැයි කියන අය බටහිර රටවල ඉන්නවා. අද ඔවුන්ට මෙරට ඡන්ද බලය දීමටත් රනිල් කටයුතු කරනවා.

මෛත්‍රිපාල ඒවා නැවැත්විය යුතුයි.  ඔහු හැම තැනම කියනවා බුද්ධාගමට ප්‍රමුඛස්ථානය දෙනවා කියා. ඒත් අගමැති මෙහෙයුම් කමිටුවට ඉදිරිපත් කරන වාර්තාවේ එයට විකල්ප හතක් තිබෙනවා. ඉන් බුද්ධාමට නීතියෙන් ඇති ප්‍රමුඛස්ථානයත් නැති වෙනවා. මෙරට බුද්ධාගමට ප්‍රායෝගික ව නම් කිසිම තැනක් නැහැ. අද මහානායක හිමිවරුන්ට ඇති තැන මුමක් ද? කාදිනල්වරයාට ඊට වඩා තැනක් තිබෙනවා.

මෛත්‍රිපාලට රනිල් නවත්වන්න බැරි ද? රනිල් කියන්නෙ බටහිරයෙක්. ඔහුගේ සංස්කෘතිය යුදෙව් ක්‍රිස්තියානි සංස්කෘතිය. ඔහුට සිංහල බෞද්ධ සංස්කෘතිය ගැන හැඟීමක් නැහැ. ඔහු අගමැති වුණෙ මෛත්‍රිපාලට පින් සිද්දවෙන්න. ඔහුට කිසි දිනෙක මෙරට ඡන්දයෙන් ජනාධිපති වෙන්න බැහැ. ජනාධිපති තියා ඔහුට බියගම මන්ත්‍රී වෙන්නවත් බැහැ. ඔහුට දකුණු කොළඹ, බටහිර කොළඹ ආදී ඡන්දකොට්ඨාශවලින් පිටට ගිහින් දිනන්න බැහැ. බටහිර හා ඉන්දියාව මහින්ද පරදවා රනිල් බලයට පත් කිරීමට මෛත්‍රිපාල යොදා ගත්තා. මෛත්‍රිපාල දැන්වත් තම තදබල වැරදි නිවැරදි කර රනිල් ඉවත් කළ යුතුයි.

මෛත්‍රිපාලට බුද්ධාගමට නීතියෙන්වත් ප්‍රමුඛස්ථානය දිය හැක්කේ රට වටා යමින් රනිල් සුද්ද කිරීමෙන් නොව රනිල් ඉවත් කිරීමෙන්. බ්‍රවුන්රිග් මෙරට ආණ්ඩුකාරයා බවට පත් කර ගැනීමෙන් පසුව අප කළ භයානක ම  වැරුද්ද රනිල් අගමැති කිරීමයි. එය ජේ ආර් ජනාධිපති වීමටත් වඩා භයානකයි. අද ශිවාජිලිංගම්ලා පිම්බෙන්නේ රනිල් නිසයි. සුමන්තිරන් හා රනිල් එකම සංස්කෘතියක. හමුදාවල ක්‍රියාකාරීත්වය පිළිබඳ විවිධ කතා රටේ පැතිරෙනවා.

මෝදි එන්නෙත් රනිල් වෙනුවෙන්. මෛත්‍රිපාල වෙනුවෙන් නොවෙයි. මෛත්‍රිපාල අද රනිල් ගිරයට හසුවෙලා. එය මෛත්‍රිපාලගේ ම වරදින් සිදු වුවක්. මෛත්‍රිපාල ජාතියෙන් සමාව ගැනීමට රනිල් ඉවත් කළ යුතුයි. ඔහුට එය කළ හැකියි. රනිල් බටහිරයෙක්. බටහිරයන් කලක සිට ඉන්දියාවට අනුග්‍රහ දක්වනවා. ඒ බව ජේ ආර් ඉගෙන ගත්තෙ තරමක් පහුවෙලා. ඒත් රනිල් ඒක කලක සිට ම දන්නවා. රනිල් තව ටික කලක් හිටියොත් රට දෙකඩ කරලා එක් කොටසක් ඉන්දියාවෙ ප්‍රාන්තයක් කරන්නත් බැරි නැහැ. රනිල්ට ඕන ලංකාව නොවෙයි. ජාත්‍යන්තරවාදී සුපිරි ව්‍යුහය. ඔහු ඒ සංස්ථාපනයේ අයෙක්.

ශිවාජිලිංගම්ලා මෛත්‍රිපාලට මිසක් රනිල්ට චෝදනා කරන්නෙ නැහැ. මෙරට ඊනියා ජනසංහාරයක් සිදු වුණේ නැහැ. ඒක බටහිරයන් හා ඉන්දියානුවන් රනිල්ලාගේ උදවුවෙන් කළ ප්‍රචාරයක් පමණයි. ජී එස් පී + තහනම, විවිධ තහංචි ඊනියා රාජපක්‍ෂ රෙජිමය එළවා දැමීමට ගත් පියවර පමණයි. මෛත්‍රිපාල ශිවාජිලිංගම්ලාට  හා රනිල්ලාට යට වී බෙලහීන ජනාධිපති කෙනකු ලෙස ඉන්නවා ද? රනිල් ඉවත් කරනවා ද?

මේ ලිපිිය ද තවත් ලිපි ද කාලය වෙබ් අඩවියෙන් කියවිය හැකි ය.

http://www1.kalaya.org

නලින් ද සිල්වා

2017 මැයි 11

4 Responses to “ශිවාජිලිංගම්ගේ තර්ජනය”

 1. Ananda-USA Says:

  Indeed, the only way Aiyoooo Sirisena can redeem himself partially from the treachery he has committed, is to DISMISS Ranil and his UNP Government NOW, and join with MR and the JO to form a PATRIOTIC government for the next 2 years until the next Presidential Election. Then, this PANA-NATHIJANA-PATHI should not run for President again.

  In this way, he can at least save his Motherland from the ongoing process of disintegration that is being orchestrated by the PARA-GATHI AGA-MATHI, and try to ATONE for his TREACHERY.

 2. Lorenzo Says:

  This is the same MODAYA who cracked 1,000 coco-nuts to make Hilarious the president of USA. NO ONE takes the fool seriously.

  IF there was Tamil genocide, how come he is still alive?

 3. ranjit Says:

  This ugly Ungreatful terrorist sympathiser must be arrested at once for his very dangerous comments immediately. He should not be allowed to give such press conferences challenging the government and the president openly. If Maha Sanga or any other Sinhala member of parliament or someone from the south said something like that he is already behind bars. Why silent Mr.Sirisena? He openly challenged the president to visit Jaffna if he can to open something on 19th. What a shame. LTTE has become so strong that their henchmen openly say to our president not to come to the north. What a disgrace if he decides to stay put without going.

  From where they got the strength to deliver such a message to the Sri lankan President? Shivalingam and vignasvaran both should be arrested and brought to courts immediately. They are both traitors to Motherland. Their main aim is to tarnish our image and stir some unwanted mayham in the country. They haven’t changed​ their attitude or stopped fighting for separate land. These are parasites who needs to be eliminated to save mankind. Poor Tamils should not believe in these terrorist leaders nor support them. They are poisonous and dangerous. Don’t make us Sinhalese mad again you two parasites. Down with these terrorist sympathisers.

 4. Ancient Sinhalaya Says:

  Traitor tamils’ hearts, minds, loyalties are in tn since they came from there not a very long time ago. But thanks
  to catholic run UNPatriotic party, they think they have been living in Sri Lanka long before Sinhalese. Catholic run
  UNPatriotic divides the Sinhalese and make tamils and mussies king makers.

  Dutch brought first lot of tamils from tn to work in tobacco plantaions in the north and the east.
  Second lot brought by the british to work in tea plantations.
  Third lot are kallathonis who swam/crossed the waters to save their lives from the severe famine in tn in the 60s.
  They settled down along the coastal belts.

  These so called natives ever wondered why they mainly live in the
  north and the east
  up country and
  the coastal belt? Answer lies in the above paragraph ‘native’!

  Surprise, surprise, now all these traitor lots are natives with 1000s of years history (only in books and www). They
  can’t show a tamil brick older than 400 years. Yet they keep chanting they have been living in Sri Lanka for 1000s
  of years. No ancient bricks, no Anuradhapuras, no Polonnaruwas, no Sigiriyas. Maybe their kings used cowboy
  builders? Or lived in sand castles/tree tops? These claims are laughable to say the least. But divided Sinhalese
  keep quiet. So the traitor lot is rampaging.

  Traitor lot should do the honourable thing. Since their hearts, minds and loyalties are in tn, they should move there.
  Nobody is going to miss you. Nobody is going to stop you. Nobody is going to cry for you! Do it and we will only say good riddance!

  Your only contribution to Sri Lanka has been killing 100,000+ with your sun goat hitler mala paharan’s (barrell man) catholic tigers of tamil drealam. You sort out your caste problem first. Then you can be happy people. Your method of sorting out the caste problem has been become a terroist or terrorist supporter; fight the government saying discrimination discrimination while getting more than their fair share (one example is writing in tamil, marked up
  by tamils in A/L exams and fill the medical faculties in every uni. Sinhalese students? They aren’t supposed to go unis in the north and the east in their own country. Don’t be a cancer in Mother Lanka. Be Sri Lanka for once. Not a tamil naduer.). Hey bingo! Every one scared of you. No caste problem then. Clever traitors!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

 

 


Copyright © 2020 LankaWeb.com. All Rights Reserved. Powered by Wordpress