වෛද්‍යවරයෙකුගේ සිහි සටහන්
Posted on May 9th, 2019

විශේෂඥ කායික වෛද් සුනිල් සෙනෙවිරත්න ඈපා

වෛද්‍ය රුවන් එම් ජයතුංග විසින් ලියන ලද වෛද්‍යවරයෙකුගේ සිහි සටහන්  නම් කෘතිය පුද්ගලික අත්දැකීම් සමුදායක් මෙන්ම අගනා සමාජ  විවරණයක්ද වෙයි. ඔහුගේ අත්දැකීම් පරාසය ඉතා පුළුල්‍ ය. එය අන්තර්ජාතික පථයක් දක්වා විහිදී යයි.  ලෝකයේ විවිධ ජාතීන් සමග ඔහු විසින් ගොඩ නගා ගන්නා ලද සබඳතා ජාතීන් අතර තිබිය යුතු සංහිඳියාව පිලිබඳව අපව දැණුවත් කරයි.

මෙම පොතේ ඔහුගේ කුඩා කාලයේ , පාසල් සමයේ , වෛද්‍ය පීඨයේ මෙන්ම වෘත්තීය ජීවිතයේද ලැබූ අත් දැකීම් සඳහන් වෙයි.  මනුෂ්‍ය සන්තානයේ ඇති සියළුම රසයන් උද්දීපනය කෙරෙන මෙම වෛද්‍යවරයෙකුගේ සිහි සටහන්  නම්  කෘතිය  ඕනෑම තරාතිරමක අයෙකුට කියවා රස විඳිය හැකි  පොතකි.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

 

 


Copyright © 2020 LankaWeb.com. All Rights Reserved. Powered by Wordpress