මෛත‍්‍රී ජනාධිපති වෙලා පැය 24න් විධායක බලතල අගමැතිට
Posted on November 22nd, 2014

– ලසිත දුමින්ද Divaina

මෛත‍්‍රී ජනාධිපති වෙලා පැය 24න් විධායක බලතල අගමැතිට

ඉදිරි ජනාධිපතිවරණයට පොදු අපේක්‍ෂකයා ලෙස ඉදිරිපත් වී සිටින ශ්‍රී ලංකා නිදහස්‌ පක්‍ෂයේ මහ ලේකම් සහ සෞඛ්‍ය ඇමැති මෛත්‍රිපාල සිරිසේන මහතාගේ ජයග්‍රහණයට පූර්ණ සහයෝගය දැක්‌වීමට එක්‌සත් ජාතික පක්‍ෂ කෘත්‍යාධිකාරී මණ්‌ඩලය තීරණය කළ බව එජාප මහ ලේකම් තිස්‌ස අත්තනායක මහතා පැවැසීය.

හෙතෙම මේ බැව් පැවසුවේ ඊයේ (21 වැනිදා) සවස එජාප මූලස්‌ථානය වන සිරිකොත හිදී පැවැති මාධ්‍ය හමුවේදීය.

මෛත්‍රිපාල සිරිසේන මහතා 2015 ජනවාරි 08 වැනිදා පැවැත්වෙන ජනාධිපතිවරණයෙන් ජයග්‍රහණය කළ පසු ආණ්‌ඩුක්‍රම ව්‍යවස්‌ථාවේ ඇති 38/1 බලතල අනුව පැය 24 ක්‌ ඇතුළත විධායක බලතල අගමැතිවරයා වෙත පවරා ගැනීමටත් 17 වැනි ව්‍යවස්‌ථාව බලාත්මක කිරීමටත්, මැතිවරණ ක්‍රමය වෙනස්‌ කිරීමටත් සහ දින 100 ක්‌ ඇතුළත විධායක ජනාධිපති ධුරය අහෝසි කිරීමටත් එක්‌සත් ජාතික පක්‍ෂය සහයෝගය දක්‌වන බවත් මෙම මාධ්‍ය හමුවේදී තිස්‌ස අත්තනායක මහතා පැවැසීය.

One Response to “මෛත‍්‍රී ජනාධිපති වෙලා පැය 24න් විධායක බලතල අගමැතිට”

  1. Nandawathie Says:

    After that ?
    Take the money and family and retire abroad? Buy a palace next door to Ananda in the USA ?

    Sounds like Jihad.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

 

 


Copyright © 2023 LankaWeb.com. All Rights Reserved. Powered by Wordpress