අගමැති සටන මහින්ද!-“ප්‍රා” රාජිතගේ බලාපොරොත්තු සුන්!
Posted on February 15th, 2015

ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂය ආරක්ෂා කර ගැනිමට නම් හිටපු ජනපති මහින්ද රාජපක්ෂ අගමැති සටන සදහා එකතු කරගත යුතු බව ඊයේ රැස්වු පක්ෂයේ මධ්‍යම කාරක සභාවෙ බහුතර සමාජිකයන් පැවසු බව පක්ෂයේ මධ්‍යම කාරක සභාවෙ LNW විශේෂ වාර්තාකරු සදහන් කළා.නමුත් එ සම්බන්ධයෙන් නිසි අවස්ථාව එලෙබෙන තුරු කතා නොකල යුතුබවයි ශ්‍රිලනිප ප්‍රබලයන්  LNW විශේෂ වාර්තාකරු සමග කතාබහෙදි සදහන් කර ඇත්තේ. එතෙක් ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂය ලෙස හිටපු ජනපති මහින්ද රාජපක්ෂ සමග සබඳතාවයක් නොපවත්වා සිටිමටද ශ්‍රිලනිප ප්‍රබලයන් තිරණයක් ගෙන තිබේ.

“මෛත්‍රී ආප්පත් කළා එලිවෙන ජාමේ ගිහින් රනිල්,චන්ද්‍රික එක්ක එකතු වුනේ….ඒ නිසා හදිසි වෙන්න ඔනෑ නෑ….වෙලාව එතකම් ඉමු.”

LNW විශේෂ වාර්තාකරු සමග  සංවාදයේ යෙදුනු හිටපු අග්‍රාමාත්‍ය දිමු ජයරත්න මහතා පලකලේ මෙවන් අදහසක්
හැමොම මේ පක්ෂය දාලා පැනලා ගිය වෙලාවේ මේ පක්ෂය
රැක්කේ…හැදුවේ……ජයග්‍රහණය කරා රැගෙන ගියේ මහින්ද රාජපක්ෂ අපේ ජනාධිපති තුමා….

LNWR – රනිල්- මහින්ද සන්ධානයක් ගැන විවිධ කටකතා පැතිරෙනවා මොකද කියන්නේ…….?

DMJ- අපේ ජනාධිපතිතුමාට පිස්සු නෑ ……තමන්ගේ මිනිහා මරපු උන් එක්ක ……රටේ තරුණයන් ලක්ෂ ගාණක් මරපු උන් එක්ක හිටගන්න චන්ද්‍රිකා මැඩම්ට ලැජ්ජා නැති උනාට මහින්දට ලැජ්ජාව තියෙනවා….එතුමා ගෙදර හිටියත් ඒ වගේ වැඩ කරනේ නෑ…… 

මේ අතර මාධ්‍ය හමුවේ  විපක්ෂ නායක නිමල් සිරිපාල ද සිල්වා මහතා කියා සිටියේ ඉදිරි මහ මැතිවරණයේ දී ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂයේ අගමැති අපේක්ෂකයා ගැන කිසිදු තිරණයක් ගෙන නැති බවයි.තවමත් මැතිවරණයක් පැවැත්වීමට දින නියමකැර නොමැති බැවින් ඒ ගැන පසුව තීරණය කළ හැකි බවයි ඔහු සදහන් කළේ.

මේ අතර උප සභාපතිවරයකු ලෙස අමාත්‍ය රාජිත සේනාරත්න පත්වුවද ඔහු එතරම් සතුටකින් පසුනොවු බව LNW විශේෂ වාර්තාකරු සදහන් කළා.හිටපු ජනාධිපතිනි චන්ද්‍රිකා කුමාරතුංග මහත්මිය නොපැමිනිම නිසා රාජිත හුදකලා තත්ත්වයකට පත්ව සිටි අතර ඔහු සමග කතා කිරිමට විශේෂ වාර්තාකරු උත්සහ කලද ඔහු මඟ හරිමින් ඉක්මනින්ම එම ස්ථානයෙන් ඉවත්ව ගොස් තිබේ.

මෛත්‍රී පාලනය උදා කිරිම සදහා කුමණ්ත්‍රනකරුවෙකු  ලෙස කටයුතු කල සෞඛ්‍ය හා දේශීය වෛද්‍ය ඇමති රාජිත සේනාරත්න ශ්‍රීලනිපයේ මහලේකම් ධූරයට පත්කරන ලෙස ජාතික හෙළ උරුමය ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන මහතාට යෝජනා කර සිටි අතර එයද අසාර්ථක විම තුලින් මේ වන විටත් හෙළ උරුමය මෛත්‍රී විසින් ප්‍රතිකේෂප කරමින් සිටින බව පහසුවෙන්ම වටහා ගත හැක.

තිසුරි -අපේ ගමේ සිට

8 Responses to “අගමැති සටන මහින්ද!-“ප්‍රා” රාජිතගේ බලාපොරොත්තු සුන්!”

 1. Christie Says:

  Namaste: We have to stand up to Indian colonialism and imperialism the worst on earth. Jai Hind.

 2. NAK Says:

  Rajitha must be made to realise he is nothing but a ‘parajitha’. Sooner the better.
  Chandrika pretends to behave as if she owns the SLFP. Her services to the SLFP and the country is not worth a foot note of what Mahinda has done and someone should help to her get it in to her empty head.

 3. Senevirath Says:

  it is better to chase away rajitha from the party he is still a kotiya than karuna

 4. ranjit Says:

  Traitor Rajitha should be kicked out completely from S.L.F.P because he is a frog who jumps from party to party for his personal benefit. He is not a man to be trusted. He is a snake who helped My3 to cross over to UNP. The new Govt should investigate him first for his tape conversation regarding a coup they were discussing before he switched to the other side.

  All the rattle snakes in this Jarapalanaya Govt who tell lies after lies on daily basis to misguide the public should be defeated in the coming General election if we want a to live in Peace otherwise it will be a disaster within one year maximum.

 5. Geeth Says:

  Going little away from the subject matter, let me suggest following proposals that we must bring onto the bargaining table. Mahinda needs us, we need Mahinda, so we must come to a deal. However if he declares that he will abolish 13th and will adhere to national development policy based on the consensus of a national task force for a production oriented economy, then the UNP and the My3 faction will end up in the political wilderness. May the triple Gem bless Mahinda to be enlightened with this simple political wisdom.

  අපි මේ වෙලාවේ 13 අහෝසි කිරීමේ කොන්දේසිය අනුලන්ගනීය කොන්දේසියක් විදියට දේසපාලන සාකච්චා මේසයට ගෙන්න ඕන. මහින්දට එක කරන්නද පුළුවන් බව මට විශ්වාසයි. එතුමාට සිද්ධ වෙච්ච සියලු දේවල් ගැන හිතනකොට එය ඉටු කිරීමට අවශ්‍ය සියලු සාධක ඉටුවෙලා තියෙන්නේ. මෛත්‍රීට එක කරන්න කොන්දක් නැහැ කියන එක අපි දන්නවා. රනිල් කරන්නෙත් නැහැ. සිරිපාල ගොයියා කරන්නෙත් නැහැ. මේක කරයි කියල හිතන්න පුළුවන් එකම කෙනා තමයි මහින්ද. ඒ හින්ද මහින්දව තමයි ඉස්සරහට ගෙන්න ඕන. හැබැයි, 13 ගැන පැහැදිලි ප්‍රකාශයක් ප්‍රතිපත්ති ප්‍රකාශනයට ඇතුල් කිරීමේ කොන්දේසියට යටත්ව.

  මෙවර මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා දේශපාලනයට ආයුත්තේ selfless ජන නායකයෙකු මිස තවත් එක කුට දේශපාලකයෙකු ලෙස නොවේ. ඔහු ආයුත්තේ ඉතිහාසය වෙනස් කිරීමේ අභිලාෂයෙනි. එනම් ජනතා ශක්තිය හා ඔවුන්ගෙන් ඔහුට ලැබෙන ආරක්ෂාව පිලිබඳ විශ්වාසයෙනි. ඔහු 13 වෙනස් කරන බවට ප්‍රතිඥා දී, ජාතික ආර්ථික ප්‍රතිපත්තියක් අනුගමනය කරන බවට සහතිකයක් ජනතාවට ලභා දෙන්නේ නම්, ලක්ෂ ගණන් ජනතාව ඔහුගේ නිවස අසල කඳවුරු බැඳගෙන ඔහු ආරක්ෂා කරනු ඇත. එවිට යුධ අපරාධ බිල්ලන්ට ඔහු රැගෙන යාමට සිදුවන්නේ මහා ජන ඝාතනයක් සිදු කිරීමෙන් අනතුරුවය. ඔහු ජන නායකයෙකි. අහක ඉන්න පෙන්දන්ගෙන් ආරක්ෂාව ඉල්ලා බැගපත් වීම ඔහුට තරම් නොවේ. ඔහු සැබෑ ජන නායකයෙකු ලෙස කැප්පෙටිපොළ කෙනෙකු මෙන් මරණය පිළිබඳව තුට්ටුවකට වත් මායිම් කල යුතු නොවේ. හැකිනම් තමාව යුධ අපරාධ වලට අල්ලා දෙනලෙස වත්මන් රජයට අභියෝග කිරීමේ හැකියාවක් ඔහුට තිබිය යුතුය. මංගලලා මෛත්‍රී ලා ඉන්දියාව සහ බටහිර සමග දැන් තමාව කොටු කිරීමේ කුමන්ත්‍රණයක නියලී සිටිනී නම් ඒ බව ජනතාවට ප්‍රසිද්ධියේ කීමට ඔහුට හැකි විය යුතුය.

  ඉන්දියාවත්, බටහිරත් ඔහුට පිටුපසින් පිහියෙන් අනින ලද බව ඔහු දැන් දන්නෙහිය. එය දන්නා නිසා ඔවුන් සතුටු කිරීමේ වගකීමෙන් ඔහු නිදහස්ය. උතුරු නැගෙනහිර ද්‍රවිඩ චන්ද දායකයා ඔහුව කරපොත්තෙකු මෙන් පාගා දමා තිබේ. ඔහු අනවශ්‍ය තරමට ඇත පත ගෑ කොළඹ ආත්මයක් නැති තුප්පහියන් රැල ඔහුට වස දී ඇති බව ඔහු මැනවින් දනී. දැන් ඔහු නිදහස් මිනිසෙකි. මේ පරාජය ජාතියේ අනාගත මාවත වෙනස් කරන ආශිර්වාදයක් වියහැකි සිදුවීමක් බවට පෙරලීමට ඔහුට හැකි විය යුතුය. පරාජය ඔහු අත තිබෙන දෙවියන් විසින් ඔහුවෙත ලභා දෙන ලද වරයක් සේ සලකන්න.

  අපේ මුළු පරපුරම ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂය නිසා සියලු දේවල් නැති කරගත්ත මිනිස්සු. අපි පක්ෂයෙන් ගත්තු දෙයක් නැහැ. අපි පක්ෂයට දීල තියෙනවා මිසක්.අඩු තරමින් රක්ශාවක්වත් අපි අරන් නැහැ. එනිසා, ඔය දේශපාලකයින්ට වඩා පක්ෂයෙන් යමක් ඉල්ලා හිටින්ඩ අපිට සදාචාරාත්මක අයිතියක් තියෙනවා. මම පෞද්ගලිකව දෙසපාලකයෝ පස්සෙන් යන බූරු පැටියෙක් නෙවෙය්. නමුත් මහින්ද වගේම දෙවෙනි පරම්පරාවේ ශ්‍රී ලංකා පාක්ෂිකයෝ හැටියට අපි ඉල්ලා හිටින්නේ එක දෙයයි. 13 අහෝසි කරන්න, ගංගා නිම්න පදනම් කරගත් කලාප අනුව හෝ දිස්ත්‍රික්ක සභා මත පදනම්ම්ව බලය විමද්‍ය ගත කරන්න, ජාතික ආර්ථික ප්‍රතිපත්තියක් ගෙන්න. මේක මහින්දට පුළුවන්, සිරිපාලට බැරි දෙයක්.

  මේ ඓතිහාසික කර්තව්‍යය ඉටුකරලා, රටට සදාකාලික සාමයක් සෞභාග්‍යයක් ලබාදීල ඉතිහාස ගත වෙන්න මහින්ද ලැහැස්තිද????????

  මා මේ කී දෑ ඔහු සැලකිල්ලට ගන්නේ නම්, ප්‍රථමයෙන්ම ඔහු ඔවුන්ගේ නිවසේ නම වෙනස් කරනු ඇත. කාල්ටන් Carlton වෙනුවට සිංහල නමක් නිවසට යෙදුවොත්, ඔහු selfless ජන නායකයෙකු ලෙස දේශපාලනයට අවතීර්ණ වීමට බලාපොරොත්තු වන බවට අපට දෙන ලද සංඥාවක් සේ එය පිළිගැනීමට අප බලාපොරොත්තු වෙමු.

 6. Geeth Says:

  The advantage of the declaration of repealing 13 is far reaching. Many UNP supporters and other party supporters will vote for the candidate (hopefully Rajapaksa) who pledges to repeal 13 is a definite result. That will even happen among the JHU supporters. By this way, president Mahinda Rajapaksa can make his defeat a boomerang to the conspirators, especially for India and the west. The entire conspiracy will be backfired. Let us make them eat their entire shit load.

 7. Ratanapala Says:

  Fine words by Geeth. This is definitely the need of the hour, need of the Unitary State and the need of the vast majority of Patriotic Sri Lankans who do not espouse perpetual war – the successor to balkanisation of Sri Lanka.

  I sincerely hope that Mahinda will take the leadership of the nation shedding all the unnecessary baggage that was around him for years – his family especially from the Catholic wife’s and his children. If he can transform himself having learnt a good lesson from what happened, he must humble himself before the Sinhala Buddhist majority who has kept unflinching faith in him to lead the nation.

  Mahinda must learn to rise above petit politics and be a statesman for the nation. He should clearly see the vagaries of the 13th Amendment and white elephants it has created. If necessary a referendum can be held when time is opportune to find out how popular is the 13th Amendment to decide its fate.

  Definitely the second time around Mahinda must be a different who listens only to true friends. He can forget the Catholic Church for a start for having successfully engineered his downfall the second time around. Today the nation is in the hand of the United Christian Party aka UNP and the new Portuguese are already in Sri Lanka with the help of the traitors – Don Juan, Avamangala, Choura Ragina and the Pa- Rajitha.

  We need Gotabhaya back to undo the damage that is being done to the safety of the nation by the United Christian Party.

  Today the nation is in the hand of the United Christian Party aka UNP and thetha.

 8. Raj Says:

  Rajitha is a dath dostara. He calls himself a dostara. He is a traitor and a tiger. He should be defeated in the next general election.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

 

 


Copyright © 2021 LankaWeb.com. All Rights Reserved. Powered by Wordpress