මයිත්‍රීය  පරහට හිටියේය .  සිංහලයෝ අල්ලාගෙන් ඉල්ලාගෙන කෑ වාහුය.
Posted on May 24th, 2015

ධර්මසිරි  සෙනෙවිරත්න

  මුළු මහත් ඉන්දියාවම  සිසාරා බෞද්ධයන් පෙතිගසමින්  ගිය  මුස්ලිම් වරු මුලින්   ලංකාවට පැමිණියේ  සංක්‍රමණික වෙළෙන්දන් ලෙසිනි 1623 දී පමණ    ඩ වුහීඩ්      සෙනෙවියා විසින්  පලවා හරින ලද මුස්ලිම්වරු අසරණව  සෙනරත් රජතුමා වෙත  ගියේ සරනා ගතයන් ලෙසය .  මුන්ගේ ආගමේ ත්‍රස්තවාදය ගැන මෙලෝ හසරක්  නොදැනීම නිසා හෝ  භික්ෂුවක් ලෙස සිටීම නිසා අපරිමිත මයිත්ත්රියෙන්  යුතුවීම නිසාදෝ දුරදිග නොබලා රජතුමා   ඔවුන්ට  සමන්තුරේ පදිංචි වීමට ඉඩ දුන්නේ පරම්පරා කීපයකින්  සිංහල යන්ට අවශෝෂණය  වියයුතුබව දන්වමිනි .2 වන රාජසින්හ කාලයේමොවුන් හම්බන්තොට හරහා ගිනිකොනදෙසට සංක්‍රමණය වී සිංහලයන්ට අවශෝෂනයවීමෙන් වැලකී  වෙනම ජාතියක් වශයෙන් වැජබෙන්නට පටන්ගත්තේ  උන්ට සදාකාලිකවම ආගමෙන් උරුමවූ  මිනීමරු දර්ශනය  දිගටම ක්‍රියාත්මක කිරී මේ අවශ්‍ය තාව නිසාය

1915 දීම ඉංග්‍රීසින්ගේ  උදව් ඇතිව මුන් බෞද්ධයන්ට පහර දුන්හ . වර්තමාන බලලෝභී සිංහල දේශපාලකයෝ   තම බලය තහවුරු කර ගැනීම සඳහා  මුස්ලිම් වරුන්ට අනවශ්‍ය  බලතල හා තනතුරු ලබාදීම නිසා  අදවනවිට  ලංකාව තවත් අරාබියක් වී ගෙන යය් . කුරගල හා  දීඝවාපි යේ සිදුවූදේ  මේවන විට සිංහලයන්ට අමතක  වී ඇත ආරක්‍ෂිත වනාන්තර කපා මුස්ලිම් ජනාවාස ඉ දිකරමින් මේ දිනවල කරගෙනයන    සිංහලේ විනාශ කිරීමේ ආක්‍රමණය තව ටිකදිනකින් සිංහලයෝ අමතක කරනු ඇත .   මේවා ගැන කතා කිරීමටත්  සමහරු කැමති නැත්තේ  තමන් ජාතිවාදීන් ලෙස  ”’උගතුන් ”’ විසින් හන්වඩු ගසනු අතය් සිතන නිසාය. . සිංහලයන් බියවද්දා  මුළුගැන්වීම සඳහා   මේ ජාතිවාදී  කතාව  ඉදිරි පත් කෙරේ .

                     ජිහාඩ්   ISIS  අල්කය්දා තලේබාන්  බොකෝ හරාම්  අල නසුරා    අබුසාහිබ් අල්බද්ර්     මුස්ලිම් සහෝදරත්වය  ලස්කර් ඉටය්බා  අන්සාරු  ජෙමා ඉස්ලාමීය  අබ්දුල්ලා අසාම් බ්‍රිගේඩ්  අල්සහබ් සෝමාලියා  ආදී වශයෙන් ඉස්ලාමීය ත්‍රස්තවාදී සංවිධාන  රාශියක් ඇත   ඉස්ලාම් ආගමේ හැටි මින් නොපෙනේද  

        මැඩ්රිඩ්  දුම්රිය,  බාලි  රාත්‍රී සමාජශාලා , ලන්ඩන් සබ්වේ ,, මොස්කව් තෙඅටෙර් , බොස්ටන් මැරතන් ,  පැ න් ඈම්  93,  එ  යාර් ෆ්රාන්ස්  ,,, ඉරාන තානාපති කාර්යාල  බීරුට් ඇමරිකන් තානාපතිකාර්යාල  ලිබියා ඇමරිකන් තානාපති කාර්යාල  බුවනොස් අයර්ස් මරාගෙන මැරෙන  බෝම්බ , ඉස්රායෙල් ඔලිම්පික් ශුරයින්ට පහර දීම  සවුදි හා බීරුට් ප්‍රහාර  වැනි මෙකී නොකී  බෝම්බ ප්‍රහාර  සියල්ල මුස්ලිම් වරුන්  ගේ දුෂ්ට ක්‍රියා වෙති

              හින්දු කිතුනු බෞද්ධ  බහාය්  යුදෙව් ශින්ටෝ සික්  කොන්ෆියුසියස්  මෙන්ම  කිසිදු ආගමක් නොඅදහන අ  ය එකට සහජීවනයෙන් ජීවත් වුනත් මේ දුෂ්ට   ඉස්ලාමිකයෝ  මේ කිසිදු  ආගමිකයෙක් සමග  සහජීවනයට කමතිනත අන් හැම ආගමිකයෙක්ම මරාදැමීමට උන්ගේ ආගමෙන් උගන්වා ඇ   ත ඒ මදිවාට මුස්ලිම් වරුම  ගාසා  ඊජිප්තුව  ලිබියාව ඉරානය  යේමනය  පකිස්තානය  සිරියාව  ලෙබනනය  නය්ජීරියාව  කෙන්යා සුඩාන්  මොරොක්කෝ   ඇෆ ගනිස්තාන්  වැනි ප්‍රදේශවල  උනුන් ඇ න කොටාගනිති  තමන්ගේඅ  ය සමගවත් එකටඉන්නට නුගන්වන ආගමක් නිසා මුළු ලෝකයම බියෙන් ඇලලී ඇත .

              ඔස්ට්‍රලියාව ප්‍රන්සය  බෙල්ජියම  ඕලන්දය  ඉතාලිය  ජර්මනිය    දෙන්මකාකය  ඇමරිකාව කැනඩාව  එංගලන්තය  ආදී රට වලට වී සැපෙන් ගකල ගත කරන මුන්  ඒ රටවල්ද අරකී  මුස්ලිම් රටවල් මෙන්  විනාශ කිරීමේ කාරයය  අරඹා ඇත වැඩිකල් නොගොස්ඉස්ලාමිකයෝ  මුළු ලෝකයම 
  විනාශ කරනු ඇත..

                         මේ  කරුණු  සියල්ලන්ගේම අවධානයට යොමු විය යුතය .  මේ පිලිබඳ බොහෝ තොරතුරු මාවෙත   එවූ මා මිත්‍ර සුමේධ ඇල්පිටිය මහතාට  ස්තුති වන්ත වෙමි        .    

3 Responses to “ මයිත්‍රීය  පරහට හිටියේය .  සිංහලයෝ අල්ලාගෙන් ඉල්ලාගෙන කෑ වාහුය.”

 1. Christie Says:

  Namaste: මෝගුල් අදිරදයෝ ඉන්දියානු අර්දද්වීපයට එනකොට එහෙ බෞද්දයො හිටියේ නැත. හිටියේ මිනිසුන් සූරා කෑ හින්ඳු බමුනන්ය.ඔව් ඉහින් ඇම්මා කැන්ටින් පටන්ගමු. ඒකට සල්ලි කොලඹ ඉන්දියන් කාරයෙක් ලඟට ගියාම දේවි අතට ගතමනාවකුත් එක්ක. මේ කැන්ටින් බොදු බල සේනා හරි ජාතික හෙල උරුමය නමින් පටන් ගන්න පුලුවන්. Jai Hind

 2. Ancient Sinhalaya Says:

  Islamisation of Sri Lanka going at a break neck speed thanks to stupid, selfish, greedy
  Sinhalese and Tamils. Sinhalese divided by UnPatriotic Party (UNP), JVP jokers, etc. etc. Then Sinhalese Sinhalese
  fighting, Sinhalese Tamils fighting make the mussies job of multiplying and outnumbering much much
  easier task. They taking over vast areas by xxxx like bathurdeen, hakim etc in the government.

  These mussie xxxx always in the government no matter which party in power. They are always in the winning
  side and then do land grabbing to settle down ever increasing xxx population in the country. BBS was the only
  organisation who made a noise about these rampaging mussies. Then stupid, tunnel visioned Sinhalese
  branded them racists etc. and stopped them. Now it is all plain sailing for the mussie xxxx. Breed, breed, breed
  and outnumber the Sinhalese. They have already outnumbered the Tamils in the north and east. They don’t
  care. The foreigners also want a separate country. They have two motherlands, one in Tamil Nadu and one in Sri Lanka.
  It is a world’s first. They say they had ancient kingdoms in Sri Lanka. But those ‘kings’ forgot to make any building to
  live. So nobody can see any ancient buildings like in Anuradhapura, Polonnaruwa etc. With them demanding special
  treatment from the Sinhalese and mussie multiplying like xxxx Sri Lanka is going to be gone for the native Sinhalese
  and foreigners from across the waters very soon.

  This is what the mussie xxxx did to former Buddhist countries
  iran, afganisthan, pakesthan, bangladesh, maldives, malaysia and indonesia. Google any of those countries’ Buddhist
  heritage to find out, if you don’t belive. The mussie xxxx trick is to breed, breed and outnumber. They know it worked then, it will work now.

 3. Ramanie Says:

  There are 17 wars in the world at present; 16 of them are instigated by jihadis on non-believers!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

 

 


Copyright © 2021 LankaWeb.com. All Rights Reserved. Powered by Wordpress