ජනතාවට ඕනෑ යහපාලනයට පෙර තිබුණ හොරුන්ගේ, වන්චාකාරයින්ගේ, සුදුවෑන් මැරවරයින්ගේයයි යහපාලනකාරයෝ කියන  රාජපක්ස ආන්ඩුවක්.
Posted on October 31st, 2016

චාර්ල්ස්. එස්. පෙරේරා විසින්

මෛත්‍රිපාල සිරිසේන  රනිල් වික්ර්මසින්හ එක්ක එකතුවෙලා පිහිටෙව් යහපාලනය ආණ්ඩුවට ඉස්සෙල්ලා තිබුනේ හොරුන්ගේ, වන්චාකාරයින්ගේ, සුදුවෑන් මැරවරයින්ගේ ආන්ඩුවක්නම් අපට අද ඕනේ යහපාලනය නොවෙයි පෙර තිබුණු හොරුන්ගේ, වන්චාකාරයින්ගේ, මැරවරයන්ගේ යයි යහපාලන හැත්ත කියන  මහින්ද රාජපක්ස මැතිතුමාගේ  ආණ්ඩුවක්. අද  යහපාලනය මිනිස්සුන්ට තිත්තවෙලා.

හොරුන්ගේ, වන්චාකාරයින්ගේ, සුදුවෑන් මැරවරයින්ගේයයි යහපාලනකාරයෝ කියන  රාජපක්ස ආන්ඩුව අපේ රට ත්‍රස්ත වාදයෙන් නිදහස්කරලා ආරක්ෂාව හා සාමය ඇති කරලා රට දියුණු කලා. යහපාලනය කියන මේ හොරු හැත්ත නැවතත් අපේ රට යුදබිය ඇති නොදියුණු සුද්දන්ට හා ඉන්දියාවට ණයගැති අධමයින්ගේ රටක් බවට දැනටමත් පත්කරලා. මහින්ද රාජපක්ස ජානාධිපති තුමන් පරාජයකරවලා මෛත්‍රිපාල සිරිසේන පත්කරන්න වෙනසකට වෙනසකට කිය කියා චන්දය දුන් සිංහල පව් කාරයනට,   යහපාලනයට විරුද්ධව  චන්දය දුන් සිංහල බෞද්ධ ජනතාවගේ මහා ශාපය පලදෙනවාට කිසිම අනුමානයක් නැ.

මේ කෙහෙම්මල් යහපාලනය රට අගාදයට ඇදදාලා, උතුරේ යුද කඳවූරු ඉවත්කරලා, උතුරේ ආණ්ඩුවට පවරාගත් ඉඩම් ආපහු දෙමළුන්ට දීලා, යුද සෙන්පතියන් හිරේ දාලා, රට ත්‍රස්තවාදී නස්පත්තියෙන් බේරාගන්න  දිවි නොතකා  යුද්ධයක් කරලා රට නිදහස්කරගෙන ජනතාවට යුද බය නැති සාමකාමී රටක් සදා දුන් අපේ වීර යුදසේබලුන් හා මියගිය වීර යුදසේබලුන්ගේ පවුල් දුකට පත්කරලා ලංකාව විදේශික බලවතුන්ගේ  තිප්පොලක්බවට පත්කරපු සිරිසේන රනිල්  චන්ද්‍රිකා යහපාලනය දැන් රට කෑවා ඇති මුන්ට හෙණගහන්න ඕනෑ යයි රටේ ජනතාව  ආන්දෝලන තියනවා.

2015 ජනවාරි 8වනදාට පෙර තිබුණ ලංකාවට දැන් මොකක්දවෙලා තියෙන්නේ. එදා අපේ වීර සෙබළුන් අපට සකස්කරදුන් යුදබිය නැති ත්‍රස්තවාද සම්පුර්ණයෙන් නැතිකර යුද කඳවුරු සෑම තැනකම පිහිටවා රටේ හා ජනතාවගේ ආරක්ෂාව තහවුරුකරලා  කොළඹ නගරය හා අවට පරිසරය  අලංකාර  කරලා ලංකාව දියුනු රටක් බවට  පරිවර්තනයකරන්න ගත් රාජපක්ස යුගයට මොකද උනේ. වෙනසකටකියලා චන්දයදුන්නු යහපලනය මොන කැවුමද දුන්නේ?

දැන් රටට මොකදවෙලා තියෙන්නේ ?  උතුරේ නැවතත් ත්‍රස්තවාදය  ආවා (AAVA)කියල වෙන නමකින් පටන්ගෙන. සිංහල පොලිස් නිලධාරින් කපලා කොටලා …….බුදු පිළිම වහන්සේලා පොඩි පට්ටම් කරනවා . උතුරේ  තවත් ප්‍රභාකරන් බලකාය කියාගන්න දෙමළ කාණ්ඩායමක් උතුරෙ ඉන්න දෙමළ පොලිස්  නිලධාරීන්ටවහාම යාපනයෙන් යන්නයි බලකරන දැන්වීමක් යාපනයේ ප්‍රකාශයට පත්කර තියෙනවා.

ඒ අතරතුර  යාපනයේ විශ්වවිද්‍යාලයේ සිටි සිංහල සිසුන්ට අමානුෂක ලෙසට දෙමළ ශිෂ්‍යයන් පොලුවලින් පහරදීල තිබෙනවා. උතුරේ කෝකිලායි නමැති සිංහල ගම්මානයේ  සිංහල මිනිස්සුන්ට වහාම ගම අතහැරයන්නයි ටිඇන් ඒ මන්ත්‍රීවරු බලකරනවා. ඒ ගමේ ශ්‍රී සම්බෝධි මහා විහාරයෙ හාමුදුරුවන්ට විහාරය ඉවත් ක්රන්නයයි තර්ජනය කරනවා. සුරේෂ් ප්‍රේමචන්ද්‍රන් කියන ටිඑන් ඒ මන්ත්‍රී  කියනවා අනාගමික ව්‍යවස්ථාවක් හදන්න කියලා. බුද්ධාගමට මුල්තැන දෙන ව්‍යවස්ථාවක් හැදුවොත් බලාගෙනයි  කියා තර්ජනය කරනවා. මෙන්න දෙමලුන්ගේ සංහිදියාව.

මේවා මොකොවත් එක්කෝ සිරිසේන ජනාධිපති  දන්නේ නෑ, නැත්නම් මේවා ගැන කිසිම තේරුමක් නැ. ජනාධිපති ගේ වැඩෙවෙලා තියෙන්න කතාපවත්තන එක. ඒ කෙන් මොනසේවයක්ද රටට වෙන්නේ.

අගමැති රනිල්  රට ප්‍රපාතයට ඇදදානවා. බඩ හොල්ල හොල්ල පාරලිමෙන්තුවෙ කතාකරනවා එයාගෙම විහුලුවලට හිනාවෙවී එයාගේ ගෝලයෝටික හිනාවෙනවාදැයි කැරකි කැරකි  බලබල සොකරි  නටනවා. මහජනතාව විසින් අවුරුදු 30ක්ම ප්‍රතික්ශේපකරපු රනිල් වික්‍රමසිංහ මෛත්‍රීපාල සිරිසේන විසින් අගමැති පුටුවට නග්ගවල  රටට කරපු වින්නැහියට දෙයියෝ සාක්කි !

අවුරුදු තිහකටත් වැඩි කාලයක් ත්‍රස්තවාදයෙන් දුක්විඳපුරටක් ඒ කලුවරයුගයෙන් එලියටගෙනාවේ අපේ ආදරණීය මහින්ද රාජපක්ස ජනාධිපති තුමානෝයි.

නමුත් දැන් සිරිසෙන් ජනාධිපති ලකුනුදාගන්න හදනවා.  තෛපොන්ගල උත්සවයට පණිවිඩයක් නිකුත් කරමින් කියනවා දීපාවලිය මිනිහාගේ අවිද්‍යාව නමැති අන්ධකාරය නැතිකරගැනීමේ මාර්ගය වගේ එයාට පේනවලු අවුරුදු තිහක ගැටුම් නැතිකරලා සමාජයමත වැටී තිබුණු කළුවර සෙවනැලි ඉවත්කරලා ලබාගත් අවස්තාව අපේරට අර්ථවත් සංහිදියාවකින්  එළිමහනකට ගෙනයන්න පුලුවන්වෙවියි කියල.

නමුත්  සංහිඳියාව සිංහලයන්ගේ පැත්තට පමණක් සීමාවිය යුතුද? දෙමලු සංහිදියාවට කරන්නේ  කැනහිලිකම්. උන්ට උවමනාවක් නැ  සිංහලයන් එක්ක සංහිඳියාවක් ඇතිකරගන්න. උන්ට (දෙමල දේශපාලකයන්ට) ඕනේ වෙනෙම දෙමල ඊළමක්. ඒක මේ යහපාලන හැත්තට තේරෙන්නේනැ.

මුන් දෙමළුන්ට ඉඩම් දෙනවා, යුද හමුදාව උතුරෙන් ඉවත්කරනවා,  ත්‍රස්ත වාදීන්ගේ පවුල්වලට වන්දි ගෙවනවා,සිංහල යුද හමුදාපතිවරු හිරයට දානව, ඔවුන්ට විරුද්ධව අන්තර්ජාතික යුද අපරාද උසාවියක නඩුදමන්න සුදානම් වෙනවා. මහින්ද  රාජපක්ස ජනාධිපති තුමාගේ පවුලේ උදවියට හා ඒ ආණ්ඩුවේ  මැති ඇමතිවරුන්ට, ඒ ආන්ඩුවට සම්බන්ධව ක්‍රියාකළ සෑමදෙනාට විරුද්ධව නඩු දමන්න වීර්යයක් ගන්නවා.

ඔන්න  මුන්ගේ යහපාලන සංහිදියාව.  අලුත්ම අරන්චිය තමයි  කොළොඹ පාතාල ලෝකය නැවතත් අවධිවනබව. ප්‍රකට මැරවරයින් ආමි සම්පත්, දෙමටගොඩ චමින්ද, බ්ලුමන්ඩේල් සංඛ්  අත්අඩංගුවට අරගෙනලු ඔවුන්ගේ ගෝලයන් ඔවුන්ගේ විරුද්ධ පාක්ෂිකයන් හතරදෙනෙක් මරාදමළලු. යහපාලනයට රට හදනවා තියා රට ආරක්ශාකරන්ටවත් පුළුවන්කමක් නෑ.

මේ යහපාලන පිරිස ඇවිල්ලා අවුරුද්දකුත් මාස දහයක්වෙනවා මොන කෙහෙම්මලද මුන් රටට කරලා තියෙන්නේ. හැමදේම අවුරුදු දෙහෙකින් තුනකින් කරනවා කියනවා නමුත් මෙතෙක්රපුදෙයක් නැ. මේ මාස 22 මහින්ද රාජපක්ස ජනාධිපති  තුමා හිටයනම් කොපමණ වැඩකොටසක් කරයිද ?

රාජපක්ස ජනාධිපති තුමන්ගේ ආණ්ඩුව තිබුනානම් අනුරාධපුරයේ මහාසායෙ වැඩ අවසන්කරන්න තිබුණා. කොළොඹ නෙලුම් කුලුන්නත් ඉවරකරලා මහ නුවර අලංකාර කිරීමේ කටයුතුද ඉවර කරන්න තිබුණා. සිරිසෙන කියනවා රාජපක්ස ජනාධිපති කලින් මැතිවරණයක් කැඳවුයේ  නයගෙවන්නත් ඇමෙරිකානු ජිනීවා යෝජනාවටත් බයෙ  කියලා. රාජපක්ෂ ආණ්ඩුව පිළිවෙලට නය ගෙවමින් සිටිය. ඇමෙරිකාව යෝජනාවපිලිබඳව රුසියාවෙත් චීනයේත් මිත්‍රත්වය නිසා බයවීමට හේතුවක් තිබුනේ  නෑ. 

යහපාලනකරයින්ට කියල ඇමෙරිකා යෝජනාවෙන් ගැලවීමක් තිබුනද ? ඇමෙරිකන් යෝජානාවෙන් ගැලවීමට යහපාලනකාරයෝ කරන්නේ සංහිදියාවකියාගෙන දෙමළුන්ට උතුර දෙන එකයිම, රට විදේශිකයන්ගේ කෙළිබිමක් කරන එකයි. එකත් දැන් අඳුරු සිහිනයක් බවට පත්වේගෙන යනවා. ගාල්ලේ උණවටුන ගන්ජකාරයින්ගෙය් හොරුන්ගෙයි  තිප්පොලක්බවට පත්වේමින් තියෙනවා.

ඒ අතරතුල කොපේ රපොර්තුව පාරලිමේන්තුවට ඉදිරිපත්කරලා. අර්ජුන මහේන්ද්‍රන්ගේ හොරකම් එළිවෙලා . එත් එක්කම බැඳුම්කර වන්චාවට උදව් දුන් හොරුන්ගේ  නමුත් එළිවෙලා.  රනිල් වික්‍රමසිංහ අර්ජුන මහේන්ද්‍රන් වගේම මේ හොරකමට ඍජුව වගකිවයුතුයි.  ජනාධිපති මෛත්‍රිපාල සිරිසේනට කොන්දක් තියනවානම්  රනිල්  අගමැතිට අස්වීමේ  ලිපියක් භාර දෙන්නයි කීමට කාලය පැමිණ තියෙනවා. ඒ වෙලාවෙම චන්ද්‍රිකාට දොරපෙන්නන්ටත් කාලය පැමීන තියෙනවා.

කොපේ සාමාජිකයන්ට කල යුතු කාර්ය දෙකක් තිබුණා . ඒකක් වාර්තාවට් පක්ෂව චන්දය දීම , අනික වාර්තාවට විපක්ෂව චන්දයදීම. පාදසටහන් ගැහීමට පුළුවන්කමක් නෑ. පාදසටහන් ගැහීම ඔවුන් රපොර්තුවට පක්ෂව චන්දය දුන්නා  හා සමාන වෙනවා.

එකක් හොඳට පැහැදිලියි පාද සටහන්ගහපු යුඇන්පී කාරයන් නවදෙනාට උවමනාව තිබුනේ  අගමැති රනිල් වික්‍රමසිංහ  ආරක්ෂාකරගන්න. හොරු ආරක්ශාකිරීමත් හොරකම්කරනවා වගේම වරදක්.

ඒ නිසා පාද සටහන් ගහපු , රවින්ද්‍ර සමරවීර ,සුජීව සේනසිංහ, වසන්ත අලුවිහාරේ, හර්ෂ ද සිල්වා, අජිත් පි පෙරේරා, අශොක්  අබේය්සිංහ, අබ්දුල්ල මහරූෆ්, හෙක්ටර් අප්පුහාමි,  හර්ෂණ රාජකරුණා  යන නවදෙනාමත්   රනිල් වික්‍රමසිංහ හා අර්ජුන මහේන්ද්‍රන් වගේම බැංකු බැඳුම්කර වංචාවට එක හා සම්බන්ද නිසා ඔවුන් සියලුදෙනාමත්  ප්‍රජා තන්ත්‍රය ගරුකරන දෙශපාලකයන් වශයෙන් මන්ත්‍රීධුරවලින් ඉල්ලා අස්විය යුතුයි.

මෛත්‍රිපාල සිරිසේන ජනාධිපතිට මොලයකියලා එකක්  තියෙනවානම් හිටපු ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ස කැඳවා අග්‍රාමාත්‍ය ධුරය භාරගන්නයයි ආයාචනාකලයුතුව තියෙනවා. අපේ ශ්‍රී ලංකාවනැවතත් සස්රිකමත් රටක් කරන්නනම්  හිටපු ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ස මහත්මා දැන්වත් අගමැතිකරගැනීම අත්‍යවශ්‍යයි. එය ජනතාවගේද අභිලාෂයයි. මෛත්‍රිපාල සිරිසේන ජනාධිපතිට රටකරන වැඩේ හරියට කරන්න පුලුවන්වන්නේ ඒ විධියටයි.

මහජනතාවට යහපාලන ආණ්ඩුව තිත්තවෙලා. ජනතාව  ඉල්ලන්නේ  පෙර තිබුණ හොරුන්ගේ, වන්චාකාරයින්ගේ, සුදුවෑන් මැරවරයින්ගේයයි යහපාලනකාරයෝ කියන  රාජපක්ස ආන්ඩුවක්.

16 Responses to “ජනතාවට ඕනෑ යහපාලනයට පෙර තිබුණ හොරුන්ගේ, වන්චාකාරයින්ගේ, සුදුවෑන් මැරවරයින්ගේයයි යහපාලනකාරයෝ කියන  රාජපක්ස ආන්ඩුවක්.”

 1. S.Gonsal Says:

  Please tell us what magic මහින්ද රාජපක්ස poseses (except the description in your topic) to clean this mess. We want to know the details, not just names.

 2. Charles Says:

  you have been here before and your comments make me tired

 3. Ananda-USA Says:

  Charles,

  GOOD RESPONSE. Gonsal is anti-MR, and nothing we say will satisfy him. In your articles you cogently present your case, any anyone can see you have already answered Gonsal’s question. Yet, he asks the same thing as if there is something magical in chanting the same mantra.

  All the love and gratitude we express towards MR for what he had done for our country, drives Gonsal mad. There is no cure for that disease.

 4. Dilrook Says:

  Going by the large public support, people prefer a government where Udaya and Wimal play a bigger role than Basil, Namal and even Gotabhaya. They want Mahinda but not his relatives (except Gotabhaya). They want tough action against ETCA, Vigneswaran, Indians, 13A and conversions. Charisma and family loyalty are long dead awaiting burial.

  JVP will double its votes percentage at the next election thanks to their excellent work in parliament recently whereas the two JO leaders have been silent within parliament. JO has a better chance of winning young voters if led by Wimal and Udaya than Mahinda and Dinesh. No party led by a Rajapaksa can elect a Tamil or Muslim MP.

  I also predict a party led by war heroes to win at least 4% of the vote and another patriotic party (bold enough to call Vigneswaran a racist) to win a seat or two. A trade union led party against ETCA (clear promise of abrogation of ETCA) can also win seats.

  This fragmentation of the Opposition is due to lack of leadership showed by TNA, JVP and JO (the 3 largest opposition groups) in taking up people’s grievances in priority over nepotism, FCID, etc.

 5. Fran Diaz Says:

  MR is the best President Lanka has had since Independence from Britain in 1948.
  Apart from removing the LTTE, the scourge that swept across Lanka for nearly 30 yrs killing and maiming Lanka citizens and destroying property running to billions and loss of reputation to Lanka, MR is the person who got development going on a large scale on a sound footing. Even the UN applauded MR’s efforts to remove the LTTE (2010), but later changed due to mostly the ‘Contain China’ program.
  Much earlier, MR is the one person who went to Geneva to plead for the misunderstood and maligned JVP – he understood the problems faced by the rural Sinhala youth (Unemployment, in the first round of protests), and later the protests over the illegal 13-A imposed by India on the JRJ govt.
  We did not know any of this and thought the JVP was cut down only due to violence & communism (Cold War times).

  Why weren’t talks held by then govts without killing off the Sinhala rural youth and others …. ?

  In those times, ONLY MR stood up for Lanka’s rural youth !

 6. Dilrook Says:

  I think most Sinhala voters today (especially the under 40s) think like Gonsal. This may be very annoying to some older generations that value consistency, loyalty and other good values of the past generation. Today’s under 40s value change, hate nepotism and embrace globalisation. It is easy to brush them aside as naïve or ungrateful but that comes with inevitable election defeat. The JO must take these into account if they are to win most votes.

  What I often hear is blaming Sinhala voters as ungrateful, foolish and unpatriotic when they don’t vote for certain politicians in large numbers. Gratefulness (positive correlation) is a double edged sword. If grateful people see relative ungratefulness from politicians, they turn against them. It is still gratefulness that manifests in a different way.

 7. Fran Diaz Says:

  It is the same Lanka rural Youth who joined the Armed Forces of Lanka to rout out the LTTE.

  We hope true born Lankans never forget that and will now forge a permanent friendship with the rural people, never to be broken by the ‘divide & rule’ people who have ruined Lanka.

  We can now identify who cares for Lanka and who does not ….
  Remove from power those who do not care for Lanka – that is how true Democracy works.

  Make it so !

 8. Ananda-USA Says:

  Dilrook,

  Charles and I are not talking about loyalty to some arbitrary FAMILY because they have done us some great PERSONAL FAVORS/ Instead this is SELFLESS LOYALTY to another, a great man, who has stood up and protected Sri Lanka and its people that we care about. That is the ONLY BASIS for the loyalty and gratitude Charles and I are calling for.

  The day when such LOYALTY and GRATITUDE are declared DEAD and EXTINCT, that is the day we can kiss the human species GOODBYE, for there is will be NO ENDURING BASIS for one human being to help another.

  Without sucgh a basis each human being will be ALL ALONE in this world. It would be as if they were mass produced from test tubes in batches of a million to serve some unfeeling, unthinking, impersonal robotic society. Then there will be no reason each human to live, to motivate them to exist, for everything we do as human beings is because there is something, someone, somewhere we care about in this world.

  That LOYALTY and that GRATITUDE is a manifestation of LOVE, for LOVE cannot exist in a vacuum devoid of an emotional return to the lover. It is LOVE that drives people like MR to sacrifice themselves for others, and I for one would not want to live in a world without LOVE sustained by LOYALTY and GRATITUDE.

 9. Christie Says:

  ඉන්දියානු ජඩයන් ආයිත් රජපක්සලාට වැනි සින්හලයන් බේරාගන්නා කෙනෙකුට බ්ලය ලබාගන්න ඉඩතියන්නෙ නැහැ.

  ඉන්දියානු සින්හල මරුවන් වන ජේ වී පී එක තමයි ?

  Indian imperialists will not allow anyone who is pro Sinhalese to come in to power let alone Rajapaksas. JVP the Sinhala Indian terrorist may be on the line.

 10. S.Gonsal Says:

  Thank you for all costive or negative response.

  “All the love and gratitude we express towards MR for what he had done for our country, drives Gonsal mad. There is no cure for that disease.”

  I would have thought “All the indifference towards our dead brothers and sisters who actually had done for our country, drives Gonsal mad. ” more suited to me than that statement. If there is any madness seen toward ANY individual ( including MR) is exactly due to that.

  No one is capable is reading my heart and mind. Please respect it for a second.

  There exist some people who could be 50 plus AND seen real victims of war ? They are even writing here but no one dare to even comment.

 11. Dilrook Says:

  @Ananda

  That is an extreme position where loyalty are gratitude and dead. That will not happen.

  Instead people moderate their election value of loyalty and gratitude. People did give the credit for winning the war – 58% in 2010 for Mahinda and 66% for his party the same year. Basil and Namal won the highest number of preference votes in their districts. All but 1 PC election wins and most LG election wins. Over 47% at the 2015 election (highest by the loser) and highest in preference votes in Kurunegala and Hambantota. Given that politicians are supposed to be servants of the people, I think that’s adequate for now (unless he promises saving the nation from 13A and/or cancel ETCA).

  Most Buddhists following some sort of middle path find Sirisena type of never ending loyalty and gratitude towards Ranil unacceptable.

 12. aloy Says:

  Who owns Marriot Hotel in Dubai and Steel Mill at Oruwela?. I have not seen Dubai hotel but worked in my young days at Oruwela as an undergraduate trainee, when Russians were building it. These cases are also like Bond Scam. All Sri Lankans know who got them, but cannot prove.
  If Sinhalas are divided like this and insult each other RW will be the the PM for the rest of his life and almost certainly SL will be taken over by the Indians one way or the other.

 13. S.Gonsal Says:

  Actually it is very easy to reconcile with each other( for Sinhalese) and kick out UNP forever.
  Only obstacle is UNCONDITIONAL blind LOVE when everybody at least “suspect” the TRUTH.
  But to those who have access to some FIRST HAND KNOWLEDGE , it is impossible to forgive those culprits who had NO LOVE FOR THE COUNTRY. Powerful can ACT to be innocent and WILL REMAIN legally innocent in our country.
  At your death, you regret, when you have no strength to stab yourself.

 14. Charles Says:

  Dear Ananda,

  It is because of our Buddhist culture that we see the Sinhala Buddhists as a Nation gradually falling into the category of endangered species. We are not extremists. We readily pardon others their wrongs and excesses. We try to be fair and just. We accept insults, mental and physical injuries or even massacres, and carry no grudge. We hate to impose ourselves or our authority on others. When others tell of our elders that they are, thieves, liars, and wretched manipulators , we accept with a smile, even if know in our heart of heart that they are not such a bad lot. We give credit to others and readily excuse their errors, but blame our own for hurting the feelings of others.

  So here we are….even if we try to say some thing close to our heart, others come forward to blame us and say that we are wrong because they are wiser, better informed and know more.

 15. Christie Says:

  සින්හලයින්ට ඕනෑ ආන්ඩුවක් නෙමෙයි සින්හලයන්ට ලැබෙන්නෙ; ඉන්දියානු අදිරදයටත් ඉන්දියානු පරපෝසිතයන්ටත් ඕනෑ ආන්ඩුවක්.

  We get a government that is wanted by the Indian Empire and Indian colonial parasites.

 16. plumblossom Says:

  Yes, Ranil Wickramasinghe must resign immediately. This is the honourable thing to do. The country should be run by a PM who holds the confidence of most people. This is very important. Someone else who holds the confidence of the people should be appointed the PM by President Sirisena. Besides, Arjunan Mahendran did say the PM, meaning Ranil, asked him to do it. Therefore he should resign immediately which is the honourable thing to do and let any investigations take place without any interference. In other countries, this is what happens after this type of incident. So it is not at all unique.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

 

 


Copyright © 2022 LankaWeb.com. All Rights Reserved. Powered by Wordpress