මෛත්‍රී චන්ද්‍රිකාට එරෙහි වෙයි
Posted on May 20th, 2018

ඩබ්ලිව්. කේ. ප්‍රසාද් මංජු උපුටාගැණීම  මව්බිම

2020 වනතුරු ජාතික ආණ්ඩුවේ සිටීමට ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂයේ සමහරුන්ට වුවමනා වී තිබුණද එසේ සිටියොත් ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂය කුණු වී දිය වී යනු ඇති බව ජනාධිපති මෛත්‍රිපාල සිරිසේන මහතා ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂයේ මධ්‍යම කාරක සභා රැස්වීමේදී ප්‍රකාශ කරනවාත් සමඟම හිටපු ජනාධිපතිනි චන්ද්‍රිකා බණ්ඩාරනායක කුමාරතුංග මහත්මිය රැස්වීමෙන් පිටව ගොස් තිබේ.

ජාතික ආණ්ඩුවෙන් ඉවත් වෙනවාද නැද්ද සම්බන්ධයෙන් දැනට ජාතික ආණ්ඩුවේ සිටින ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්‍ෂයේ ඇමැතිවරුන් 23 දෙනා කඩිනමින් තීන්දුවක් ගත යුතු බව ජනාධිපතිවරයා මෙම මධ්‍යම කාරක සභා රැස්වීමේදී ප්‍රකාශ කර ඇත.

ජාතික ආණ්ඩුවේ වැඩි කාලයක් රැඳී සිටීම දේශපාලනමය වශයෙන් ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්‍ෂයට අවාසියක් බවත් මේ සියලු කරුණු සලකා බලා සියලුමදෙනා එක් තීරණයක් ගැනීම වැදගත් බවත් ජනාධිපතිවරයා පෙන්වා දී තිබේ.

ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂය ජනතාව අතරට ගෙනයා හැකි පරිදි ප්‍රතිසංවිධාන කටයුතු සිදුවිය යුතු බවත් ඒ ගැන පාක්‍ෂිකයන් දැඩි අවධානයකින් බලා සිටින බවත් ජනාධිපති මෛත්‍රිපාල සිරිසේන මහතා ප්‍රකාශ කර ඇත.

3 Responses to “මෛත්‍රී චන්ද්‍රිකාට එරෙහි වෙයි”

  1. ranjit Says:

    If Sirisena wants to continue in politics he should be away from batalanda Ranil and Chandrika the one eyed witch. Those two are history now. Majority hates them. They are both cowards and traitors. Sirisena must avoid these two if he needs to survive in politics. The best thing he can do now is to handover the SLFP party back to Mahinda Rajapaksa and retire after his time is over. He should not trust Ranil or the UNP. He must support SLFP party and help to build it more strongly if not the strongest party will be pohottuwa led by Mahinda Rajapaksa. People have more faith in him than any other leader in this country. We need a leader who can stand up to western hypocrites and the Indian parasites without fear.

  2. Christie Says:

    Did he share hoppers with her or a bottle of whisky?

  3. Christie Says:

    එකට ආප්ප කාල කෙලපු එක්සා එකට විස්කි බීල මොකේ අරියිද?

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

 

 


Copyright © 2022 LankaWeb.com. All Rights Reserved. Powered by Wordpress