කලින්ම ලැබුණු තොරතුර නිසා විජයදාස කලින්ම ගිහින්
Posted on August 12th, 2020

උපුටා ගැන්ම නෙත්


කැබිනට් සහ රාජ්‍ය අමාත්‍යධූර අපේක්ෂාවෙන් සිටි බොහෝ මන්ත‍්‍රීවරුන් පිරිසකට මෙවර එම ධූර හිමිනොවූ බව වාර්තා වනවා. ශ‍්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂයේ සභාපති හිටපු ජනාධිපති මෛත‍්‍රීපාල සිරිසේන මහතාට ද, අමාත්‍ය ධුරයක් හිමි බවට වාර්තා පළවුවත් ඒ මහතාට ද, අද අමාත්‍ය ධුරයක් හිමි වූයේ නැහැ.

ඒ අනුව මෙවර ශ‍්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂයෙන් අමාත්‍යධුර හිමිවුයේ නිමල් සිරිපාල ද සිල්වා සහ මහින්ද අමරවීරට පමණයි. රාජ්‍ය අමාත්‍ය ධූර 03ක් ශ‍්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂයට හිමි වුණා. එම ධූරවල අද දිවුරුම් දුන්නේ ශ‍්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂයේ මහලේකම් දයාසිරි ජයසේකර, දුමින්ද දිසානායක සහ ලසන්ත අලගියවන්නයි. 

මේ අතර අමාත්‍ය ධූරයක් නොලැබීම හේතුවෙන් හිටපු අමාත්‍ය විජයදාස රාජපක්ෂ කැබිනට් මණ්ඩලය දිවුරුම්දීමේ අවස්ථාවට සහභාගී නොවූ බව වාර්තා වනවා. තමන්ට කැබිනට් අමාත්‍ය ධුරයක් නොව, රාජ්‍ය අමාත්‍ය ධූරයක් ලබාදීමට නියමිත බව සැලවීමත් සමග ඔහු උත්සව භූමියෙන් පිටවගොස් ඇති බවයි වාර්තා වන්නේ.

අධ්‍යාපන ප‍්‍රතිසංස්කරණ, විවෘත විශ්ව විද්‍යාල හා දුරස්ථ අධ්‍යාපන ප‍්‍රවර්ධන රාජ්‍ය අමාත්‍යවරයා ලෙස විජයදාස රාජපක්ෂ දිවුරුම්දීමට නියමිතව තිබුණා. ඒ අනුව එම රාජ්‍ය අමාත්‍ය ධුරයේ අද කිසිවෙකු දිවුරුම් දුන්නේ නැහැ.
 
මේ අතර අමාත්‍ය ධූරයක් නොලැබීම හේතුවෙන් හිටපු පාර්ලිමේන්තු මන්ත‍්‍රී සුසිල් පේ‍්‍රමජයන්ත් ද, මහනුවර මගුල් මඩුවේ පැවති දිවුරුම්දීමේ උත්සවයට සහභාගි නොවු බවයි වාර්තා වන්නේ.

එමෙන්ම ශ‍්‍රී ලංකා පොදුජන පෙරමුණ යටතේ මෙවර පාර්ලිමේන්තුවට තේරීපත්වූ එම පක්ෂයේ ජ්‍යෙෂ්ඨයින් 11 දෙනෙකුට පමණ මෙවර කිසිඳු කැබිනට් හෝ රාජ්‍ය අමාත්‍යධූරයක් හිමිව නැහැ. එලෙස කිසිඳු ධූරයක් හිමිනොවූ ජ්‍යෙෂ්ඨයින් අතර මහින්ද සමරසිංහ, අනුර පි‍්‍රයදර්ශන යාපා, ජෝන් සෙනෙවිරත්න, ඩිලාන් පෙරේරා, එස් බී දිසානායක, විජේදාස රාජපක්ෂ මෙන්ම සුසිල් පේ‍්‍රමජයන්ත් ද වනවා.

2 Responses to “කලින්ම ලැබුණු තොරතුර නිසා විජයදාස කලින්ම ගිහින්”

 1. Ratanapala Says:

  This is a very good outcome. It is very clear that all those who have not received ministerial portfolios are those who cannot be trusted. However qualified, knowledgeable and experienced those who cannot be trusted are not only worthless, but dangerous to have in a team getting ready to undertake a national program such as – Saubhaggaye Dakma.

  All of the above have in one way or the other and at one time or the other contributed and were instrumental in bringing about many a piece of legislation that were inimical to the wellbeing of the nation. They are just reaping what they have sowed. The team led by President Gotabhaya need team players!

  We cannot easily forget their rhetoric when they were supporting the Jadapalanaya of 2015 and Sirisena and Ranil’s traitorous administration.

 2. Ananda-USA Says:

  Wijepala Rajapaksa had so much promise, but because of his greed for pomp and power he joined the Yamapalanaya and RICHLY EARNED this result. AVASTHAWADINTA may iranama kawada hari ayithi wenawa!

  My advice to him is to do his PENANCE for acting against the Sinhala Buddhists, rehabilitate himself and EARN a return to good grace in the eyes of his Sinhala Buddhist constituency.

  Ability alone does not make a man, STEADFAST PATRIOTISM does!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

 

 


Copyright © 2021 LankaWeb.com. All Rights Reserved. Powered by Wordpress