මහින්දානන්දට ටොප් ටෙන් ඇල්ලුවේ නැති වුනාට දැන් මහින්දානන්ද ටෝපේ ටොප් වෙලා
Posted on November 23rd, 2021

රජිත් කිර්ති තෙන්නකෝන් දකුණ හා මධ්‍යම පළාත් හිටපු ආණ්ඩුකාර  

අද ආණ්ඩුවේ කාබනික වගා සංකල්පය පිස්සන් කොටුවට බෝම්බ දැම්මා වගේ එකම විකාරයක් බවට පත්වෙලා.  කවුරුවත් ග්ලයිෆොසෙට් තහනම ඉවත් කරන්න කිව්වේ නෑ.  හැබැයි ගොවියෝ කෘමිනාශක, දිලීර නාශක, වල් නාශක ඉල්ලනවා. ඒ එකක්වත් ගෙනල්ලා ගොවියා, ගොවිතැන ගොඩගන්න කටයුතු කරන්නේ නෑ. හැබැයි උදේ – දවල් – හවස අමාත්‍යාංශයේ එක එක්නෙකා බොරු කිය කිය මාධ්‍ය සංදර්ශනයක් තියෙනවා යැයි හිටපු ආණ්ඩුකාර කීර්ති තෙන්නකෝන් පවසයි.

කෘෂිකර්ම අමාත්‍යාංශයට ඕනි මොනවා හරි බොරුවක් කියලා ගොවියෝ ටික කුඹුරට හේනට දක්කන්න පුළුවන් ද බලනවා.  අද ගොවියාට ජනාධිපති, කෘෂිකර්ම ඇමතිලා, ලේකම්ලා, අධ්‍යක්ෂකලා කියන කිසිම දෙයක් විශ්වාස නෑ.  දිලීර නාශක, කෘමි නාශක ඉල්ලුවාම ග්ලියෆොසෙට් වලට ගැසට් ගහන ආණ්ඩුවක් මේක.  ඔය ගැසට් එක කෙටුම්පත් කළේ 2019.  ඔය කෘෂිරසායන අවශ්‍ය මහා පරිමාන තේ, පොල්, රබර් වගාවන්ට. ඒ වගා රැකගන්න ඕනි.  ඊට ඉස්සර වෙල එළවලු ටික, වී වගාව, තේ වගාව, සුළු අපනයන, එදානෙදා කණ බොන වගාවට තියෙන ප්‍රශ්න විසඳගෙන ඉන්න ඕනි.  මේක තරනිකරම ඇස් බැන්දුමක්.  කෘෂිකර්ම අමාත්‍යාංශය එකගෙය ගෙයි කන ගමන් මාධ්‍ය ඉදිරියේ බොරුවට ගහ බැන ගන්නවා.  මහින්දානන්ද බලයට ආවේ ටොප් ටෙන් පෙන්නලා.  හැබැයි අල්ලපු ටොප් ටෙන් කෙනෙක් නෑ.  දැන් මහින්දානන්ද ටොපේ ටොප්. එයා තමයි ජනාධිපති ලඟට හොඳටම කරන්නේ.  

ලංකාවේ වගාවට කෘෂි රසායන 156 ක් ලියාපදිංචි කරලා තියෙනවා. ඒ එකක්වත් නැතිව, තහනම් කරපු ඒවා ගේන්න හදිස්සි වෙලා තියෙනවා.  මහින්දානන්ද – ශෂින්ද්‍ර දෙන්නට ගොවියා ගැන කිසිම හැඟීමක් නෑ. මොකක්හරි ජාවාරමක් දැක්කොත්   

අපි දැක්කා, හිටපු ගමන් ආණ්ඩුව පාසල්, විශ්වවිද්‍යාල වහලා තියොගෙන සුරාසැල් ඇරියා. හැබැයි ඇරපු කෙනෙක් නෑ.  දැන් ගැසට් ගහනවා.  ගැසට් එක ගැහුවට පස්සේ ගහපු මිනිහා අයින් කළා කියනවා.  ඇමතිට ඕනි විදිහට බෑ පිලිබෝධ නාශක රෙජිස්ට්‍රාර්ව අයින් කරන්න.  ලියුම අස්සන් කරන නිලධාරියාට සිද්ධවෙනවා උත්තර දෙන්න.

අද කෘෂිකර්ම අමාත්‍යාංශයේ ලේකම්ට බනිනවා. කෘෂිකර්ම අධ්‍යක්ෂ ජෙනරාල්ට බනිනවා. සභාපතිලා එලවනවා.  මේවා නාට්ටි.  චීන අශුචි නැවට සල්ලි ගෙවන්න අනුමැතිය ගත්තා.  නැනෝ යුරියා මඟඩිය තව නැගලා යනවා.  අද කෘෂිකර්ම අමාත්‍යාංශය ටොපේ ටොප්.

රජිත් කිර්ති තෙන්නකෝන්

දකුණ හා මධ්‍යම පළාත් හිටපු ආණ්ඩුකාර  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

 

 


Copyright © 2022 LankaWeb.com. All Rights Reserved. Powered by Wordpress