මෛත්‍රී-මහින්ද සාකච්ඡාව
Posted on June 29th, 2015

 Courtesy Lanka News Web

තමන්ට ඉදිරි වසර 5ක කාලය ජනාධිපති ධුරයේ කටයුතු කරගෙන යැමට අවශ්‍ය සහය තමන්ට ලබාදෙන ලෙස පසුගිය 25 වැනිදා රහසිගතව සිදුවු මෛත්‍රී-මහින්ද සාකච්ඡාවෙදි ජනපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන හිටපු ජනපති මහින්ද රාජපක්ෂගෙන් ඉල්ලා තිබේ.රනිල් වික්‍රමසිංහ යටතේ තමන් නිකම්ම නිකම් ජනපති කෙනෙක් බවට පත්ව ඇති බවත් රනිල් රටේ අගමැති වුවහොත් අනිවාර්යෙන් තමන් දෝෂාභියෝගයක් හරහා තමන් ඉවත් කිරිමට මාන බලමින් සිටින බවද මෛත්‍රී පවසා තිබේ.

 
20 වැනි ව්‍යවස්ථා සංශෝධනය සම්මත කර නොගෙනම පාර්ලිමේන්තුව තමන්ට විසුරුවාලීමටසිදුවන බවත් ඊට ප්‍රධානම හේතුව වන්නේ කෝප් අතුරු වාර්තාව බවත් එය පාර්ලිමේන්තුවට ගෙන ආවේ නම් රනිල් වික්‍රමසිංහ,රවි කරුණානායක සහ අර්ජුන් මහේන්ද්‍ර නිසැකවම වැරදිකරුවන් වන බවත් මෛත්‍රී පෙන්වා දි තිබේ.
 
ඊළඟ ආණ්ඩුවක් තුලදි රනිල්,රවි සහ අර්ජුන් ඇතුලු එජාප ආණ්ඩුවේ දින 160ක කාලය තුල සිදුකල දැ සම්බන්ධයෙන් ක්‍රියාත්මක නොවන ලෙසද මෛත්‍රී මහින්දගෙන් ඉල්ලා තිබේ.නමුත් මහින්ද රජපක්ෂ එම ඉල්ලිම ප්‍රතිකේෂ්ප කර ඇති  අතර මට හොරා …හොරා කියමින් රටේ ජනතාවගේ මුදල් කොල්ල කෑ අයට නිතියෙන් දඩුවම් අනිවාර්යයෙන් ලැබෙන බව පවසා තිබේ.
 
මේ අතර දෙදෙනා අතර මංගල සමරවිර පැවැත්විමට යන ඩයස්පොරා නාඩගම සම්බන්ධයෙන්ද සාකච්ඡා කර ඇති අතර එහිදි මෛත්‍රීපාල පවසා ඇත්තේ මංගල කරන දෙවල් ගැන තමන්ගේද කැමත්තක් නැති නමුත් මංගල සියල්ල කරන්නේ චන්ද්‍රිකාට අවශ්‍ය පරිදි බවයි මෛත්‍රී සදහන් කර ඇත්තේ.
 
හිටපු ජනාධිපතිවරයා සහ වත්මන් ජනාධිපතිවරයා වෙන වෙනම ඡන්ද සටන මෙහෙයවමින් එක්සත් ජනතා නිදහස් සන්ධානයේ බුලත් කොළය ලකුණින් තම නියෝජිතයන් පාර්ලිමේන්තුවට පත් කිරීම සඳහා එකඟ වී  ඇති අතර මැතිවරණයෙන් පසුව ජාතික ආණ්ඩුවක් සෑදිම සම්බන්ධයෙන් මෛත්‍රී සිය අදහස් පලකර තිබේන අතර මහින්ද එයට සිය අකමැත්ත පලකර තිබේ. ජාතික හෝ වෙනත් කවර ආකරයේ හෝ ආණ්ඩුවක් අනවශ්‍ය බවත් ආසන 130ක් ඉක්මවු විශිෂ්ට ජයක් සන්ධානයට ලබාගත හැකි බව මහින්ද එහිදි පෙන්වා දි තිබේ.
 
මේ අතර මෛත්‍රී-මහින්ද සාකච්ඡාවේදි ඇති වී තිබෙන විශේෂ එකඟතාවයක් වන්නේ හිටපු ආර්ථික සංවර්ධන ඇමති බැසිල් රාජපක්ෂ මහතා මැතිවරණයට ඉදිරිපත් නොකිරීම සහ ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතා කොළඹ හෝ ගම්පහ දිස්ත්‍රික්කයෙන් ඉදිරිපත් කිරීමටය.

 

3 Responses to “මෛත්‍රී-මහින්ද සාකච්ඡාව”

 1. Kumari Says:

  Mahinda, please don’t trust Maithree. Once a traitor will always be a traitor. Win elections on your own merit and then hold discussions to agree on policy. If Maithree feels he is being taken for a ride by RW and International Community then you both can bring lot of prosperity to the country. Good luck.

 2. NAK Says:

  Sirisena can be a useful partner in making the country a stable and developed one but as it is he is not trust worthy. Especially his behaviour in dissolving the the parliament, even before the 20A passed, just to save Ranils skin is unpardonable
  Sirisena will have to first prove himself inorder to restore his trust worthiness nad untill then he should be treated and regarded as US lacky.

 3. Ancient Sinhalaya Says:

  Maru sira shown rampaging catholic traitor chief gb rw is running the show by dissolving the parlliament. If the cope report debated in the parliament, it would have buried the Unpatriotic Party (UNP) forever. By saving catholic chief’s and his traitor party, maru sira has done a grave treacherous act!

  Maru sira got no back bone. He is a mere puppet in front of the traitor chief. Gb rw is a Colombian and like alugosu (to Sinhalese only) thambi mudiyanselage jr, alugosu (again to Sinhalese youth only, jvp jokers forgotten that) lk preadasa
  they all have mafia. So the maru sira from polonnaruwa can’t run the show. It is the catholic chief with catholic
  chief of police john run the show. Don’t forget soon after he became pm, catholic chief appointed a catholic chief to the army, catholic chief to the central bank! Traitor Sinhalese donkeys supporting these traitor lot don’t want to understand this simple truth.

  What more damage they have to do before you open your eyes Sinhalese donkeys to stop supporting these traitors?

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

 

 


Copyright © 2024 LankaWeb.com. All Rights Reserved. Powered by Wordpress