යුද ජයග්‍රහණයට ගෞරව පුද කිරීමට මහින්ද නමින් මම ගමක් හදනවා-සජිත් ප්‍රේමදාස
Posted on January 3rd, 2019

උපතිස්ස පෙරේරා උපුටාගැණීම  මව්බිම

අප හිටපු ජනාධිපතිතුමන්ට යුද ජයග්‍රහණයට ගරුත්වය ලබා දිය යුතුයි. ඉදිරියේදී එතුමන්ට එම ගරුත්වය ලබා දෙමින්, මගේ සුරතින් ඔහුගේ නමින් ගම්මානයක් ඉදිකරන්නට කටයුතු කරනවා යැයි, සජිත් ප්‍රේමදාස මහතා පැවැසීය.

එස්.ඩබ්ලිව්. ආර්.ඩී. බණ්ඩාරනායක මහතාගේ සහ චන්ද්‍රිකා බණ්ඩාරනායකගේ නමින්ද ගම්මාන ඉදිකරන බවත්, දේශපාලන කුහකකම් හෝ වෛරය හදවතේ තියා ගනිමින් තමා කටයුතු නොකරන බවත් පැවැසීය.
ජාති, ආගම්, පක්ෂ, පාට නොබලා පැය 24ම දින 365ම, ජනතාවට සේවය කිරීම තම බලාපොරොත්තුව බවත් ජනපති ප්‍රමුඛ මැති සභයේ 225 දෙනා රටේ ලක්ෂ 210ක් වූ ජනතාවගේ භාරකරුවන් මිස අයිතිකරුවන් නොවන බවත් පොහොට්ටුවේ පිරිස් රටේ ජනතාව වහලුන් යැයි සිතා කටයුතු කරන්නේ ඔවුන් රටේ අයිතිකරුවන් යැයි සිතන නිසා බවත් පැවැසීය.

පුත්තලම දිස්ත්‍රික්කයේ කරුවලගස්වැව, පහළ පුලියන්කුලමේ ඉදිවූ ‘රන්වියන්පුර’ උදා ගම්මානය ජනතා අයිතියට පත් කිරීම වෙනුවෙන් පැවැති උත්සවයේදී නිවාස, ඉදිකිරීම් සහ සංස්කෘතික කටයුතු අමාත්‍ය සජිත් ප්‍රේමදාස මෙසේද පැවැසීය.

මෙම උදා ගම්මානය විවෘත කිරීමට තිබුණේ පසුගිය ඔක්තෝබර් මස 31 වැනිදායි. නමුත් ඔක්තෝබර් 26 වැනිදා අපේ රටේ දේශපාලන ඛේදවාචකයක් සිදු වුණා. මෙම ඛේදවාචකය සිදු නොවී පසුගිය දින 52ක කාලය තුළත් අපේ ආණ්ඩුව තිබුණා නම් මේ වන විට නව ගම්මාන 150ක් පමණ ආරම්භ කර ඉඩම් හා නිවාස නොමැති ලක්ෂ සංඛ්‍යාත ජනතාවට ආධාර උපකාර කරන්නට තිබුණා. නමුත් අද සිදු වී තිබෙන්නේ කුමක්ද? දින 52ක් නැවතී තිබූ සංවර්ධනය හා ජනතා සේවාව දැන් අප වහා දියත් කළ යුතුයි.

මීට සති කිහිපයකට පෙර ජනාධිපතිතුමන්ටත් හොරෙන් පොහොට්ටුවේ නායකතුමා මන්ත්‍රිවරුන්ට පොහොට්ටු පක්ෂයේ සාමාජිකත්වය ලබා දුන්නා. එසේ කටයුතු කළ ඔවුන් ‘අපි පොහොට්ටුවේ නෙවෙයි අපි එක්සත් ජනතා නිදහස් සන්ධානයේ’ කියා අද කියනවා. පොහොට්ටුවේ සාමාජිකත්වය ලබාගෙන තමන්ගේ මුහුණු පොතේ පණිවුඩ නිකුත් කළා. නමුත් මේ පිළිබඳව පාර්ලිමේන්තුවේදී නීත්‍යනුකූල ලෙස ප්‍රශ්න කරන විට ඔවුන්ගේ පාණ්ඩුකම්බල ශෛලාසන රත්වෙනවා. ඔවුන් දැන් ප්‍රකාශ කළොත් පොහොට්ටුවේ බව ඔවුන්ගේ මන්ත්‍රිකම අහෝසි වෙනවා. මෙයින් අපට විශාල පාඩමක් ඉගෙන ගැනීමට තිබෙනවා. අපි පක්ෂය සහ පාක්ෂිකයා අපේ අනාගතය උදෙසා කිසිවිට පාවා නොදිය යුතුයි.

සජිත් ප්‍රේමදාසටත්, කරු ජයසූරියටත් අවස්ථා රැසකදී අගමැති ධුරය භාරගන්න කිව්වා කියා පසුගියදා ජනාධිපතිතුමාම ප්‍රකාශ කළා. එය සත්‍යයක්. මට දහ වරකට වඩා එය කිව්වා. එම ඉල්ලීම පිළිබඳව ජනාධිපතිතුමන්ට මා අගෞරවයක් නොකර වැඩ කළ යුතුයි.

අප එක දිනක් තුළ ගම්මාන 85ක වැඩ කටයුතු ආරම්භ කරනු ලැබුවා. කවුරුන් හෝ අභියෝග කරනු ලබනවා නම් මුල්ගල් තැබූ ගම්මාන 85 පිළිබඳව අවශ්‍ය ලියකියවිලි මා සතුව මේ මොහොතේ තිබෙනවා. ජාති, ආගම්, පක්ෂ, පාට, පන්ති භේදයන් මට වැදගත් වන්නේ නැහැ. එකම සුදුසුකම වන්නේ ඉඩමක් නොමැතිකම, නිවෙසක් නොමැතිකමයි.

මගේ පියාණන්ද භේද බින්නවලින් තොරව නිවාස ඉදිකළ නිසා රටේ මහනගර සභාවක මන්ත්‍රිවරයකු ලෙස සිට එතුමා ජනාධිපති වුණා. අපේ වැඩසටහනේ මුල්තැන ලබා දෙනුයේ මිනිසත්කමටයි. එක්කෙනකු, දෙදෙනකු වැරැදි කළාට මා සූදානම් නෑ මාධ්‍යයට විවේචන ඉදිරිපත් කරන්නට.

 

3 Responses to “යුද ජයග්‍රහණයට ගෞරව පුද කිරීමට මහින්ද නමින් මම ගමක් හදනවා-සජිත් ප්‍රේමදාස”

 1. ranjit Says:

  This guy has becomes a saint suddenly thinking that he may one day become the president of Sri Lanka in the future. I hate his speeches because of the words he uses on his opponents specially against Mahinda Rajapaksa and his family. He has forgotten how Mahinda Rajapaksa saved him and his family when his sister was caught with illigal money and how the citizens of this country celebrated his father’s death by litting fire crackers. Most of the UNPers are foul mouthed and thugs. This guy’s sweet talks won’t take him anywhere because majority of the people understands his character very well. Don’t bulshit the people anymore just do your job and piss off Mr. Premadasa Jr.

 2. Nihal Perera Says:

  This man is nothing but an opportunist, just like his UNP leader. He will never become a leader, as long as he kisses Ranil’s feet and acts like his lap dog.

  Rajith Premadasa is a bulshiter and a follower, not a leader.

 3. Ancient Sinhalaya Says:

  This traitor’s father, traitor alugosuwa (to Sinhalese Buddhists, Sri Lanka and Buddhism only) lk porisada
  built pint size houses on pint size lands and a few roundabouts to fool the Sinhala modayas while masacaring
  its own people. Building these houses are pointless since people to live there they need jobs. These
  traitors have no idea about development and this sort of gimmicks are only to fool people.

  Traitor alugousuwa lk porisada sent 600 policemen to catholic tigers of tamil drealam bullet. Then gave weapons
  to the terras to kill our own soldiers while murdering Sinhalese mercilessly. Porisada junior now based in deep
  south where porisada senior ALSO killed 150+ Sinhalese Buddhist children in Ambilipitiya and buried in mass graves. Still these traitors can go round the country can fool Sinala modayas.

  Another legacy of uneducated lk porisada is private buses which destroyed the well run, cheap, 24-hour CTB
  and replaced with unroadworthy rickety vehicles which are contributing 3000+ deaths on Sri Lankan roads. But
  in the Banana Republic of Sri Lanka anti Sinhalese, anti Buddhist, anti Sri Lanka traitor UNPatritoic_rats can
  what they like since Sinhalese have no voice thanks to UNPatriotic_rats party which divide the Sinhalese make minorities king makers. If anything is constitutional, the traitors can always go to the judiciary to turn it over in
  their favour.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

 

 


Copyright © 2021 LankaWeb.com. All Rights Reserved. Powered by Wordpress