මෛත්‍රීට හා යමපාලන මාධ්‍ය පකීර්ලාට විවෘත අභියෝගයක්!
Posted on May 30th, 2015

 Courtesy lankanewsweb.today

එක්සත් ජනතා නිදහස් සන්ධානය නියෝජනය කරන පක්ෂ 14ක නායකයින් හා මෛත්‍රීපාල සිරිසේන ජනාධිපතිවරයා අතර ඊයේ (28) පැවැති සාකච්ඡාවේදී හිටපු ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂ මහතාට සන්ධානයේ අගමැති ධූර අපේක්ෂකත්වය ලබා දෙන ලෙස ඔවුන් කළ ඉල්ලීම ජනාධිපතිවරයා දැඩි ලෙස ප්‍රතික්ෂේප කර තිබෙන බව වාර්තා වේ යනුවෙන්  මාධ්‍ය පකීර්ලා යැයි සිතාගෙන සිටින නමුත් මුදල් මත ජනතාවට බොරු වපුරන වෙබ් අධවි කිහිපයක් ප්‍රචාරය කර තිබුනද කෙලින් උත්තරයක් මෛත්‍රී පාර්ශවයෙන් මේ වන තෙක් ලබාදි නෑ.

මෛත්‍රී යනු එ තරම්ම වැඩර් කෙනෙකු නම් කල යුත්තේ අට අසමත් පකීර් මාධ්‍ය යොදාගනිමින් තැන් තැන කටකතා පැතිරවිම නොවේ ජනතාව හමුවේ කෙලින්ම තමන් මහින්දට අකමැති බව පැවසිමය.නමුත් මෛත්‍රීට ඒතරම කොන්දක් නැත එතරරම් නොවේ අඩුම ගානේ තමන්ගේ පක්ෂයේ ඇමතිවරුන්ට  පිං අගමැතිගේ සිදුවන මදිපුංචිකමකටවත් එරෙහිව කට අරින්නට තරම් මෛත්‍රීට හයියක් නැත.

අපි මෛත්‍රීපාල සිරිසේනට සහ ඔහුගේ ඇම්බැට්ටයන් හය හත්දෙනාට විවෘත අභියෝගයක් කිරිමට කැමැත්තෙමු ඒ අන් කිසිවක් නොවේ ටපු ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂ මහතාට සන්ධානයේ අගමැති ධූර අපේක්ෂකත්වය ලබා දිමට තමන් අකමැති බව මාධ්‍ය හමුවේ කෙලින් සිටගෙන පවසන ලෙසටයි.

3 Responses to “මෛත්‍රීට හා යමපාලන මාධ්‍ය පකීර්ලාට විවෘත අභියෝගයක්!”

 1. Christie Says:

  Namaste: He has to follow the instructions coming down the line, from Modi the Emperor, then Chandrikaa the Governor , then Ranil the Kankaani and last himself. He knows the Empire’s plot form the beginning that is to kick the ass of Mahinda for not following the directions from the Empire. Jai Hind

 2. Christie Says:

  අද තියෙන්නෙ යහපාචනයක්.ඉන්දියාවෙන් කාපු අයට හැදෙන පාචනය. මුන් ඉන්දියානු අදිරදයෙන් පත් කරපු උන්. චන්ද්‍රිකා ආන්ඩුකාරි, රනිල් කන්කානියා හා සිරිසේන කූලියා.

 3. jay-ran Says:

  May kondak nethi, KELEHIGUNA NODATH,KAAPUPATHEY PAHARANA,HORA GUDU MY3 NAM GEMBAATA KONDAK THIYA OLUWAKWATH THIYENAWADA???
  MEKA KARANA DHEY OKKOMATA DENG PEHEDILIYE<HAA NEDDA???
  BATALANDA MINEE MARUWAI, CBK KIYANA MODIE CHAURA REJINAI EKATHUWELA GALE PAHARAPU DEYAKNE MEKA KALE.AVURUDU GANANAK MEMA HORA THAKKADIYA MR UTHUMAAWA RAWATALA THIYENAWA!!!
  MEWAATA NIYAMA DANDUWAMMEMA AATHMAYEDEEMA LEBENAWA ETHTHAI!!!
  THRIVIDHA RATHNAYE PIHITA SAHA SIYALU DEVIYANGE AARAKSHAWA,APEY MAHINDA UTHUMAANANTA,PAULE SIYALU DENATA SAHA SIYALU PAAKSHIKAYANTA SAHA THRIVIDHA HAMUDAAWATA LEBEWAI HADAWATHIMMA PATHAMI!!!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

 

 


Copyright © 2023 LankaWeb.com. All Rights Reserved. Powered by Wordpress